4226. Huszonhét éves lett a világ legvénebb macskája
Huszonhét éves lett a világ legvénebb macskája. Kora emberre számítva 125 esztendőnek felel meg.
Huszonhét éves lett a világ legvénebb macskája. Kora emberre számítva 125 esztendőnek felel meg.
Sok díszhal betegség a nem megfelelő tartás miatt alakul ki. Nézzük, mik a legfontosabb akváriumi rendszabályok.
Újra és újra visszatérő kérdések közt szerepel, hogy mivel, miként etessük madarunkat, hogy az a lehető legoptimálisabb táplálékokat kapja.
Egy mentett kutya sok esetben teljesen más hozzáállást igényel, mint egy tenyésztőtől vásárolt egészséges, jól szocializált kölyökkutya...
Lényegesen elterjedtebbek az öngyógyítás különböző formái az állatok körében, mint korábban gondolták - állítja Mark Hunter, a Michigani Egyetem ökológusa, aki szerint a jelenség tanulmányozásával hasznos következtetésre lehet jutni az emberre nézve is.
Hát... a kép alapján nem szívesen diagnosztizálnék. Azért a tapintásra és néha labormintavételre is szükség lehet. Egyszóval nem tudom, el kellene vinni dokihoz a kutyust személyesen.
Sűrűn és szakszerűen kell körmölni, vagy szakemberrel (juhásszal, állatorvossal) körmöltetni. Érdemes ezenkívül megvizsgáltatni, hogy nincs-e ízületgyulladása, ami szintén ilyen tüneteket is okozhat.
Biztosat nem tudok mondani, de szerintem árthat. Méretarány kérdése is a dolog, de nem szerencsés a "vadászt" és a prédaállatot egy helyiségben tartani...
Én nem tenném össze.
Lehet adni csíráztatott babot a papagájoknak, de a zebrapintyeknek felesleges, mert nem tudnak vele mit kezdeni. A pintyféléknek inkább apróbb magvakat (köles, zab, búza, kender) csíráztasson, míg a papagájoknak a nagyobb szemű magokat kínálja fel (borsó, kukorica, napraforgó, kender, búza, zab, rizs stb.).