4241. A puli nem kutya, az Puli
A puli világszerte talán a legismertebb magyar terelő pásztorkutya. Bátran mondhatjuk, a puli meghódította a világot, és számos országban tartják, tenyésztik.
A puli világszerte talán a legismertebb magyar terelő pásztorkutya. Bátran mondhatjuk, a puli meghódította a világot, és számos országban tartják, tenyésztik.
Aki már élt vele együtt, az tudja, hogy a pumi ellenállhatatlan késztetést érez arra, hogy a középpontban legyen, a maga saját kicsi világában szerepeljen.
A magyar vizsla kutyafajtát nem lehet „csak” kedvelni – csak rajongani lehet érte. Hiszen a vizsla is imádattal csüng gazdáján.
A hallójárat gyulladásos megbetegedései nem gyakoriak macskában. Leggyakrabban fülrühösség okozza, az is elsősorban kölyök és fiatal állatokban, bár idősebb macskákat is megfertőzhet.
Belső parazitáknak nevezzük azokat az apró állatokat, melyek behatolnak a test belsejébe, s ott táplálkoznak és fejlődnek. Ha leszámítjuk az egysejtű véglényeket, a leggyakrabban előforduló belső paraziták a bél- és a kopoltyúférgek.
A leírt duzzanat tályog vagy valamiféle daganat lehet. Ezt tapintással vagy tűvel történő pungálással esetleg el lehet különíteni. Tályog esetén annak megnyitása és kitisztítása vezethet gyógyulásra, a daganat viszont csak műtéttel lenne kezelhető. Ez nagyon kockázatos és nem javasolnám az állatka kora miatt sem és azért sem, mert nem okozott eddig problémát a hörcsög életvitelében.
Igen, általános vizsgálatra mielőbb vigye őket állatorvoshoz. Védőoltás nem szükséges számukra.
Biztosan nincs a kettő között összefüggés.
Azok a cicák - legyenek szobacicák vagy kintlakók -, amelyek a szőrlabdaképződést megakadályozó és/vagy a lenyelt szőr eltávozását elősegítő készítményeket vagy eleséget kapnak, nem hánynak szőrcsomókat. Ezek a készítmények pontosan ezt a célt szolgálják. Ettől a macska a lenyelt szőröket nem emészti meg, csak nem összecsomósodva távozik el a szervezetéből a végbelén keresztül. Továbbra is szőrlabdacsképződést megelőző eleségeket és készítményeket adjon a cicájának.
Egy 11 éves bernáthegyi már matuzsálemi korúnak számít. Séta közben lehetnek izületi vagy gerincfájdalmai, amit állatorvosnak kell kivizsgálnia. Ebben a korban már nem szoktak játszani, pláne a nagytestű kutyáknak nehézkes lesz a mozgásuk és nem szívesen találkoznak más kutyákkal. Tartanak az esetleges küzdelemtől, még ha az játékos is, de a másik ha csak ráugrik vagy meglöki, az is fájdalmas lehet számukra. Ne erőltesse a találkozást, ha ő akar ismerkedni, úgy is oda fog menni.