4241. A puli nem kutya, az Puli
A puli világszerte talán a legismertebb magyar terelő pásztorkutya. Bátran mondhatjuk, a puli meghódította a világot, és számos országban tartják, tenyésztik.
A puli világszerte talán a legismertebb magyar terelő pásztorkutya. Bátran mondhatjuk, a puli meghódította a világot, és számos országban tartják, tenyésztik.
Aki már élt vele együtt, az tudja, hogy a pumi ellenállhatatlan késztetést érez arra, hogy a középpontban legyen, a maga saját kicsi világában szerepeljen.
A magyar vizsla kutyafajtát nem lehet „csak” kedvelni – csak rajongani lehet érte. Hiszen a vizsla is imádattal csüng gazdáján.
A hallójárat gyulladásos megbetegedései nem gyakoriak macskában. Leggyakrabban fülrühösség okozza, az is elsősorban kölyök és fiatal állatokban, bár idősebb macskákat is megfertőzhet.
Belső parazitáknak nevezzük azokat az apró állatokat, melyek behatolnak a test belsejébe, s ott táplálkoznak és fejlődnek. Ha leszámítjuk az egysejtű véglényeket, a leggyakrabban előforduló belső paraziták a bél- és a kopoltyúférgek.
A legtöbb vitaminos tabletta (többnyire multivitaminok, ami azt jelenti, hogy sokféle vitamin van benne) vény nélkül kapható az állatpatikákban. A legtöbb ízesített és szívesen elfogyasztja a cica. Vannak még pasztás készítmények is, ezek is (ha vitaminkészítmények) többnyire megvásárolhatóak. Neveket, márkákat azért nem mondok, mert rengeteg van, rengeteg árfekvésben és helyenként változik, hogy ezek közül melyiket tartják a patikában.
Mivel Magyarországon minden kétéltű védett állatnak számít, ezért nem javasolnám az ebihalak befogását, sőt, tilos is védett állatokat befogni! Egyébként sem lenne könnyű megfelelő körülményeket teremteni egy kétéltű felneveléséhez, táplálásához...
Igen, valószínű, hogy a vizeletürítési zavar a bagzással jár együtt. Az ivartalanítás ezt meg fogja oldani.
Sajnos a leírtakból nem nagyon lehet semmire sem következtetni, javaslom a vizeletürítést megfigyelni, mert a herélt kandúrok igen gyakori betegsége a húgyhólyaghomok kialakulása, mely nehézvizeléshez, étvágytalansághoz, stb. vezethet. Forduljanak orvoshoz!
Különösebb tennivaló nincs. Valószínűleg magától elmúlik az álvemhesség, ami egyébként nem túl gyakori törpenyulaknál. Mégis, ha nagyon aggódnak, mutassák meg állatorvosnak.