4241. A puli nem kutya, az Puli
A puli világszerte talán a legismertebb magyar terelő pásztorkutya. Bátran mondhatjuk, a puli meghódította a világot, és számos országban tartják, tenyésztik.
A puli világszerte talán a legismertebb magyar terelő pásztorkutya. Bátran mondhatjuk, a puli meghódította a világot, és számos országban tartják, tenyésztik.
Aki már élt vele együtt, az tudja, hogy a pumi ellenállhatatlan késztetést érez arra, hogy a középpontban legyen, a maga saját kicsi világában szerepeljen.
A magyar vizsla kutyafajtát nem lehet „csak” kedvelni – csak rajongani lehet érte. Hiszen a vizsla is imádattal csüng gazdáján.
A hallójárat gyulladásos megbetegedései nem gyakoriak macskában. Leggyakrabban fülrühösség okozza, az is elsősorban kölyök és fiatal állatokban, bár idősebb macskákat is megfertőzhet.
Belső parazitáknak nevezzük azokat az apró állatokat, melyek behatolnak a test belsejébe, s ott táplálkoznak és fejlődnek. Ha leszámítjuk az egysejtű véglényeket, a leggyakrabban előforduló belső paraziták a bél- és a kopoltyúférgek.
Kedves Gazdi! A kiscica szeme 7-15 naposan nyílik ki, 16 naposan azért már ki kellene nyílnia. Ha mostanra sem nyílt ki, akkor érdemes lenne megmutatni állatorvosnak (a macskanátha okozhat ilyet).
Kedves Gazdi! Már el kellett volna kezdeni a kiskutya oltását. A hányást és a véres székletet pedig okozhatja súlyos bélféreg fertőzöttség. Minél hamarabb vigye állatorvoshoz! Kiskutya ajánlott védőoltási naptára: 4 hetes Immunglobulin oltás - nem feltétlenül szükséges6 hetes Parvovírus elleni oltás + féreghajtás (Veszélyeztetett területen Kennelköhögés elleni oltás)10 nap múlva Féreghajtás ismétlése8 hetes Szopornyica és májgyulladás elleni oltás10 hetes Parvovírus és koronavírus elleni oltás12 hetes Szopornyica és koronavírus elleni oltás3 hónapot betöltött kölyök Kötelező veszettség elleni oltás és féreghajtás6 hónapos Parvovírus és koronavírus elleni oltás2 hét múlva Szopornyica és májgyulladás elleni oltás9 hónapos Veszettség elleni oltás + féreghajtás12 hónapos Parvovírus és koronavírus elleni oltás2 hét múlva Szopornyica és májgyulladás elleni oltás Félévente ismételni FéreghajtásÉvente ismételni Parvovírus és koronavírus elleni oltás Szopornyica és májgyulladás elleni oltás Veszettség elleni oltás (Veszélyeztetett területen: kennelköhögés elleni oltás) Kullancsfertőzés elleni oltásokLyme kór ellen Kullancs-fertőzéses* időszak kezdetekor 1 hónap múlva ismét Ezt követően évente emlékeztető oltás Babesia ellen (Imizol) Kullancs-fertőzéses* időszakban 4-6 hetente ismételni Mindkettő ellen (Lyme-kór + babesia) 6 hetente cserélt, megfelelő nyakörv vagy szőrre felhordható kullancs riasztó vegyszer alkalmazása
Üdvözlöm, ezek az állatok kevés generáció óta vannak fogságban, tehát végülis nem háziállatokról van szó, hanem vadállatokról, így viselkedésük nem kiszámítható, és gyakran agresszív.. Nem minden egyed egyforma, ahogyan az emberek sem, és ennek megfelelően könnyen lehet hogy 1-1 példány megszelidül, illetve jámborabb természetű, és ennek megfelelően egyesek agresszivak maradnak Üdv-Éva
Egyik okként lehetséges, hogy keringési elégtelenség állt az elhullás hátterében
Feltétlen vigyék állatorvoshoz a cicát, ahol röntgen vizsgálatot is tudnak végezni. Nem kizárt, hogy rekeszsérve van a cicának, amit csak így lehet diagnosztizálni, megoldása pedig a műtét. Sajnos, ha már csont és bőr, az rontja az esélyeit.