4241. A puli nem kutya, az Puli
A puli világszerte talán a legismertebb magyar terelő pásztorkutya. Bátran mondhatjuk, a puli meghódította a világot, és számos országban tartják, tenyésztik.
A puli világszerte talán a legismertebb magyar terelő pásztorkutya. Bátran mondhatjuk, a puli meghódította a világot, és számos országban tartják, tenyésztik.
Aki már élt vele együtt, az tudja, hogy a pumi ellenállhatatlan késztetést érez arra, hogy a középpontban legyen, a maga saját kicsi világában szerepeljen.
A magyar vizsla kutyafajtát nem lehet „csak” kedvelni – csak rajongani lehet érte. Hiszen a vizsla is imádattal csüng gazdáján.
A hallójárat gyulladásos megbetegedései nem gyakoriak macskában. Leggyakrabban fülrühösség okozza, az is elsősorban kölyök és fiatal állatokban, bár idősebb macskákat is megfertőzhet.
Belső parazitáknak nevezzük azokat az apró állatokat, melyek behatolnak a test belsejébe, s ott táplálkoznak és fejlődnek. Ha leszámítjuk az egysejtű véglényeket, a leggyakrabban előforduló belső paraziták a bél- és a kopoltyúférgek.
A leírtak, a szem környék vörösödésével, viszketéssel együtt, akár chlamydia fertőzés tünetei is lehetnek, érdemes lenne állatorvost felkeresni. Ha csak a szem felett jelent volna meg egy gyulladt tályog, arra elég lett volna lokálisan gyulladáscsökkentő kenőcsöt alkalmazni.
Kedves Gazdi! A csincsillának azonnali állatorvosi segítségre van szüksége, vigye őt állatorvoshoz. őket ajánluk: Dr . Papp Antal ( Tóni) Budapest XI. Mesterhazi u. 4. 1116 T: (06-1) 203-21-54 H, SZ, P: 10:00-13:00, 16:00-20:00 K, CS: 16:00-20:00 V: 17:00-20:00 10% KEDVEZMÉNY MINDENKINEK, AKI A CSINCSILLA.HU-RÓL MEGY HOZZÁJUK!!! Tóni műtötte az egyik csincsillámat -altatással- a csini extra hamar felépült! Korrekt árak! Profi és lelkiismeretes doki:) Mindenkinek csak ajánlani tudom:)) Lelkes csincsillatartó! Dr. Bauer Zsolt 2131 Göd, Alagút u. 24-26. T:(06-20) 9364-514 n.a. Az egyik babycsinimet egy szál ollóval "műtötte meg" - a teraszon állva. (A minicsini szemét megharapta a tesója, az pedig nagyon csúnyán begyulladt és bizony műteni kellett) Nem semmi:) Lelkes csincsillatartó! Dr. Beregi Attila Állatorvos- tudományi Egyetem (ÁOTE) 1078 Bp. István u. 2 T: (06-1) 478-41-00 éjjel-nappal Ha nagy a baj és minden állatorvos alszik, itt mindig van ügyelet! (Nem olcsó, mondhatni mocskosul drága, de cserébe állandó ügyeletet tartanak) Állítólag óvakodni kell az ügyelettől! (Csak akkor vigyetek oda csint, ha nincs más lehetőség.) Dr. Szabó Zoltán Állatorvos- tudományi Egyetem (ÁOTE) A épület 1078 Bp. István u. 2 T: 06-70-285-76-83 n.a.l Szilvi küldte be az ajánlást, akinek a doki ivartalanította a csinijét - a csini most lábadozik, de úgy tűnik, szerencsére remekül érzi magát:) "Kedves, de nem jó pofizós, magabiztos, laza ember, nagyon ért a csinekhez, nekem nagyon hasonlít Varga József dokihoz. Ha van kérdés válaszol türelmesen, nem zavar el, de ha nincs kérdésed, akkor nemcsacsog veled! Telefonon értesítenek, ha kész a műtét."
Sajnos a tünet éppúgy lehet bakteriális fertőzés, szívelégtelenség, mint élősködő okozta probléma jele. Baktériumfertőzésre a széklet állagának, színének megváltozása, torokatkára étvágytalanság és a jellegzetes kattogó hang utalhat. Szívelégtelenség fronthatásra is jelentkezhet, kezelésre jó lehet a szelén-"E" vitamin kúra. Pontosabb diagnózist székletvizsgálat, röntgen adhat. Egy "E" vitamin- szelén kúra általános immunerősítő hatású, esetleg segíthet egy széles spektrumú antibiotikum kezelés, pl. enrofloxacin hatóanyaggal.
Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom biztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok Előfordulhat, hoy a csípőjével van gond egyébként, gyakori gond a mopszoknál >>
Ha a tünetek nem szűnnek, és újra-újra megbetegszik a kutyus, mindenképpen vigye be egy nagyobb állatorvosi rendelőbe. Szükség lenne egy vérlabor vizsgálatra, Lyme-tesztre, ha ezek rendben vannak, akkor pedig egy csípő és ágyék-keresztcsonti gerinc röntgenfelvételre, hogy pontosabb diagnózishoz jussunk...