4241. A puli nem kutya, az Puli
A puli világszerte talán a legismertebb magyar terelő pásztorkutya. Bátran mondhatjuk, a puli meghódította a világot, és számos országban tartják, tenyésztik.
A puli világszerte talán a legismertebb magyar terelő pásztorkutya. Bátran mondhatjuk, a puli meghódította a világot, és számos országban tartják, tenyésztik.
Aki már élt vele együtt, az tudja, hogy a pumi ellenállhatatlan késztetést érez arra, hogy a középpontban legyen, a maga saját kicsi világában szerepeljen.
A magyar vizsla kutyafajtát nem lehet „csak” kedvelni – csak rajongani lehet érte. Hiszen a vizsla is imádattal csüng gazdáján.
A hallójárat gyulladásos megbetegedései nem gyakoriak macskában. Leggyakrabban fülrühösség okozza, az is elsősorban kölyök és fiatal állatokban, bár idősebb macskákat is megfertőzhet.
Belső parazitáknak nevezzük azokat az apró állatokat, melyek behatolnak a test belsejébe, s ott táplálkoznak és fejlődnek. Ha leszámítjuk az egysejtű véglényeket, a leggyakrabban előforduló belső paraziták a bél- és a kopoltyúférgek.
A kérdésre nehéz válaszolni, ha ugyanis látta állatorvos és valóban az a baja, amit ő mondott, akkor ez komoly betegség, és érthető, hogy nem javul gyorsan. Ilyen helyzetben azonban sok apróság is felmerülhet, amivel érdemes foglalkozni (pl. lázas-e és ha igen, mennyire, konkrétan milyen gyógyszert kapott, stb...). Mindenképpen értesítsék az állatorvost, hogy nincs javulás és kérjék, mielőbb nézze meg újra. Ha ez nem lehetséges, mutassák meg egy elérhető ügyeleten (hosszú a 4 napos hétvége).
A tapasztalt tünetek lehetnek akár a vírusos macskanátha tünetei is. Állatorvossal kellene megvizsgáltatni. Ez a betegség nem veszélyes az emberre.
A csapadékos, enyhe időjárás(mármint a még néhány nappal ezelőttire gondolva) rengeteg szúnyoggal járt, így a jellemzően nyári betegségként jelentkező himlő vírus októberben még sok állattartónál jelentkezett. Feltehetőleg ez esetben is erről van szó, de jobb lenne, ha megmutatná egy helyi állatorvosnak a pontos diagnózis céljából. A vírusfertőzés utólag már nem kezelhető, antibiotikummal a járulékos baktériumfertőzések előzhetők meg, gyógyhatású cseppekkel, krémekkel gyorsítható a betegség lefolyása.
Ha csak egy kölyköt szoptat, semmilyen extra táplálásra nincs szüksége, így is sok a teje. Vállalhat pótmamaságot (akár kiscicákat is) ajánlja fel valamelyik közösségi oldalon, mert sokszor keresnek pótmamát talált kölyköknek állatvédők, állatmentők. Előfordulhat, hogy az emlők begyulladnak a túlzott tejtermelés miat. Megkeményednek, kipirulnak,forróak és fájdlmasak ilyenkor. Ebben az esetben állatorvosra lesz szükség.
Ilyen sajnos előfordul- lehet a nyuszi- az anya rálépett- próbáljátok tornáztatni a lábait- vagy esetleg az orvos adhat rá kötést hogy fixen tartsa a lábát- de lehet elgyengülnek az ízületek és nem fog tudni lábra állni- volt ilyen nyulam- állandó tisztítást igényel, de ő is nyuszi és nagyon szerethető.:)