4241. A puli nem kutya, az Puli
A puli világszerte talán a legismertebb magyar terelő pásztorkutya. Bátran mondhatjuk, a puli meghódította a világot, és számos országban tartják, tenyésztik.
A puli világszerte talán a legismertebb magyar terelő pásztorkutya. Bátran mondhatjuk, a puli meghódította a világot, és számos országban tartják, tenyésztik.
Aki már élt vele együtt, az tudja, hogy a pumi ellenállhatatlan késztetést érez arra, hogy a középpontban legyen, a maga saját kicsi világában szerepeljen.
A magyar vizsla kutyafajtát nem lehet „csak” kedvelni – csak rajongani lehet érte. Hiszen a vizsla is imádattal csüng gazdáján.
A hallójárat gyulladásos megbetegedései nem gyakoriak macskában. Leggyakrabban fülrühösség okozza, az is elsősorban kölyök és fiatal állatokban, bár idősebb macskákat is megfertőzhet.
Belső parazitáknak nevezzük azokat az apró állatokat, melyek behatolnak a test belsejébe, s ott táplálkoznak és fejlődnek. Ha leszámítjuk az egysejtű véglényeket, a leggyakrabban előforduló belső paraziták a bél- és a kopoltyúférgek.
Szerintem szépen vissza fog nőni. Addig is érdemes odafigyelni, hogy rendesen táplálkozik-e!
Szerintem mindent megkapott rendesen. A Nobivac Lepto csak a hígítószer matricája, ott van mellette a Nobivac DHP is valahol. Szóval aggodalomra semmi ok, az ország összes állatorvosa, aki vállalja görények ellátását, tisztában van azzal, hogyan kell ellátni ezeket az állatkákat. Ha mégis aggódik, kérdezze meg bátran állatorvosát.
A tej is szerves, kémiai értelemben. Ha a szilárd táplálékra gondol, akkor azt már egész korán, akár 3-4 hetes kortól is fel lehet nekik kínálni (persze eleinte cicatejpótlóval vagy vízzel pépesítve) és szép fokozatosan rá fognak kapni. Főleg, ha majd már nem engedik szopni őket az anyjuktól. Ezt az elválasztást is fokozatosan célszerű végrehajtani, szerintem kb. 6 hetes kortól és így az egyik csökkentésével növelhető a másik táplálkozásban betöltött helye.
Nedves, friss fűtől tényleg könnyen felfúvódnak és ennek gyakran tragikus a következménye. A férgek szerintem légynyüvek, valószínűleg az elpusztult állatkát letámadták a legyek és "beköpték".
Lehetséges, hogy újra tüzel. A hormoninjekciók hatása más és más lehet egyedtől is függően. Akár előrébb is lehetne hozni az ivartalanítást... és akkor megszűnik a "tortúra" :).