4241. A puli nem kutya, az Puli
A puli világszerte talán a legismertebb magyar terelő pásztorkutya. Bátran mondhatjuk, a puli meghódította a világot, és számos országban tartják, tenyésztik.
A puli világszerte talán a legismertebb magyar terelő pásztorkutya. Bátran mondhatjuk, a puli meghódította a világot, és számos országban tartják, tenyésztik.
Aki már élt vele együtt, az tudja, hogy a pumi ellenállhatatlan késztetést érez arra, hogy a középpontban legyen, a maga saját kicsi világában szerepeljen.
A magyar vizsla kutyafajtát nem lehet „csak” kedvelni – csak rajongani lehet érte. Hiszen a vizsla is imádattal csüng gazdáján.
A hallójárat gyulladásos megbetegedései nem gyakoriak macskában. Leggyakrabban fülrühösség okozza, az is elsősorban kölyök és fiatal állatokban, bár idősebb macskákat is megfertőzhet.
Belső parazitáknak nevezzük azokat az apró állatokat, melyek behatolnak a test belsejébe, s ott táplálkoznak és fejlődnek. Ha leszámítjuk az egysejtű véglényeket, a leggyakrabban előforduló belső paraziták a bél- és a kopoltyúférgek.
A tejfogak mérete és száma és a majd kinövő maradandó fogak mérete és száma között nincs szoros összefüggés. Így csak akkor lehet megállapítani a maradandó fogak méretét, amikor lezajlott a teljes fogváltás. Szerintem bízzon meg a tenyésztőben és kössön vele egy szerződést vagy szóbeli megállapodást a kutyavásárláskor, főleg ha tenyésztési szándékkal veszi meg a kölyköt.
A császármetszést csak indokult esetben szoktunk elvégezni. Egy jól, szakszerűen elvégzett császármetszés után a kutya méhe rendesen regenerálódik és a következő tüzelésére újból képes lesz vehem kihordására. Általában 2-3 császármetszés végezhető el egy kutyán élete során.
A kutya nem egy fejhető állat. Így nem tűnik túl praktikusnak a gondolat. Elég nehéz lenne összeszedni egy "fagyasztható" mennyiséget. Elvileg biztos fagyasztható, csak a dolog értelmén még gondolkodunk egy kicsit. :)
Igen, segítheti, de azért túl sokat ne várjon tőle.
Nincs róla tudomásunk, hogy ilyesmit lehetne kapni. Létezik viszont "Bulldog enciklopédia" című könyv és ajánlom figyelmébe a Háziállat TV-t, ahol rengeteg kisfilm látható az angol bulldogokról.