4241. A puli nem kutya, az Puli
A puli világszerte talán a legismertebb magyar terelő pásztorkutya. Bátran mondhatjuk, a puli meghódította a világot, és számos országban tartják, tenyésztik.
A puli világszerte talán a legismertebb magyar terelő pásztorkutya. Bátran mondhatjuk, a puli meghódította a világot, és számos országban tartják, tenyésztik.
Aki már élt vele együtt, az tudja, hogy a pumi ellenállhatatlan késztetést érez arra, hogy a középpontban legyen, a maga saját kicsi világában szerepeljen.
A magyar vizsla kutyafajtát nem lehet „csak” kedvelni – csak rajongani lehet érte. Hiszen a vizsla is imádattal csüng gazdáján.
A hallójárat gyulladásos megbetegedései nem gyakoriak macskában. Leggyakrabban fülrühösség okozza, az is elsősorban kölyök és fiatal állatokban, bár idősebb macskákat is megfertőzhet.
Belső parazitáknak nevezzük azokat az apró állatokat, melyek behatolnak a test belsejébe, s ott táplálkoznak és fejlődnek. Ha leszámítjuk az egysejtű véglényeket, a leggyakrabban előforduló belső paraziták a bél- és a kopoltyúférgek.
Az enyémnek műanyag van. Talán ez praktikusabb. Fémtálnál pedig fontos, hogy jó minőségű anyagból készüljön!
Mindkettő előfordulhat. Egy állatorvos ki tudná pucolni, de ha időskori süketedésről van szó, akkor egy Karsivan nevű tablettát lehet megpróbálni, hogy visszatérjen a hallás.
Sajnos nem tudok kielégítő választ adni, a témakörben több ezer oldalas irodalmi anyag áll rendelkezésre. Bízzanak orvosukban és kövessék tanácsait!
Azt, hogy elkapta-e, csak akkor tudnám megmondani, ha látnám őt. De mindig vigyázni kell, mert könnyen elkaphatják az emberi nátha baktériumos résztvevőit. Höriknek megelőző védőoltásaik nincsenek, megelőzésként vitaminok adagolásával lehet próbálkozni, ha pedig már tünetek vannak (prüszköl például), akkor irány az állatorvos!
Erre nem tudok pontos választ adni, mert nem láttam, hogy milyen dudor van a höri hasán. De általában egy méhgyulladás nem szokott duzzanatot okozni. Szerintem menjenek vissza a kezelő orvosukhoz (vagy máshoz) és mutassák meg neki.