4241. A puli nem kutya, az Puli
A puli világszerte talán a legismertebb magyar terelő pásztorkutya. Bátran mondhatjuk, a puli meghódította a világot, és számos országban tartják, tenyésztik.
A puli világszerte talán a legismertebb magyar terelő pásztorkutya. Bátran mondhatjuk, a puli meghódította a világot, és számos országban tartják, tenyésztik.
Aki már élt vele együtt, az tudja, hogy a pumi ellenállhatatlan késztetést érez arra, hogy a középpontban legyen, a maga saját kicsi világában szerepeljen.
A magyar vizsla kutyafajtát nem lehet „csak” kedvelni – csak rajongani lehet érte. Hiszen a vizsla is imádattal csüng gazdáján.
A hallójárat gyulladásos megbetegedései nem gyakoriak macskában. Leggyakrabban fülrühösség okozza, az is elsősorban kölyök és fiatal állatokban, bár idősebb macskákat is megfertőzhet.
Belső parazitáknak nevezzük azokat az apró állatokat, melyek behatolnak a test belsejébe, s ott táplálkoznak és fejlődnek. Ha leszámítjuk az egysejtű véglényeket, a leggyakrabban előforduló belső paraziták a bél- és a kopoltyúférgek.
A szőrproblémának sok minden lehet az oka. Érdemes lenne bőrkaparékot bevizsgáltatni, mert a csúnya szőrt okozhatja atka, gomba vagy baktérium. Ezenkívül javasolnám bőrtápláló vitaminok és olajok használatát, de a sampont, ha lehet, kerüljék. Csak speciális gyógysamponok elfogadhatóak, a többi csak árt a fiatal kutyus bőrének.
Az Insecticid 2000 nem alkalmazható nyúlra. Ilyen problémával forduljon állatorvosához, ő biztosan ad Önnek nyulakra is használható készítményt. Azok a szerek, amelyeket csak kutyára és macskára lehet alkalmazni, sokszor mérgezőek nyulakra.
Az atkák valószínűleg már nincsenek ott a malacok szervezetében a gyógyszerek hatására. A teljes gyógyulás viszont 4-6 hetet vesz igénybe. Ekkor megy le a gyulladás a bőrről, és nő vissza a szőr a hiányos területeken. Ezt a folyamatot vitaminokkal lehet meggyorsítani. Tökéletesen alkalmasak a rágcsálók számára készült vitaminok erre a célra, és mindig ki kell egészíteni a takarmányukat bélflóra-regenerálóval is (pl. Laktiferm M+C).
A japán táncolóegér hímeknél a herék legtöbbször a hasüregben tartózkodnak, de néha megfigyelhetők a végbél két oldalán kidudorodva. Ha az egeret kézbe vesszük, akkor óvatosan áttapintva a has alsó részén megtaláljuk a heréket. A húgycső és a végbél távolsága is informatív lehet. A hímeknél ez a távolság kissé nagyobb, mint nőstényeknél.
A nevelés első szakaszában nem lesz gond, de mivel a hörcsög rágcsáló, az egér meg mindenevő, ezért az egeret a magokon kívül rá kell szoktatni - néha - állati fehérje evésére is. Fertőzés veszélye csak akkor áll fenn, ha vagy a hörcsög, vagy az egér már eleve beteg.