4241. A puli nem kutya, az Puli
A puli világszerte talán a legismertebb magyar terelő pásztorkutya. Bátran mondhatjuk, a puli meghódította a világot, és számos országban tartják, tenyésztik.
A puli világszerte talán a legismertebb magyar terelő pásztorkutya. Bátran mondhatjuk, a puli meghódította a világot, és számos országban tartják, tenyésztik.
Aki már élt vele együtt, az tudja, hogy a pumi ellenállhatatlan késztetést érez arra, hogy a középpontban legyen, a maga saját kicsi világában szerepeljen.
A magyar vizsla kutyafajtát nem lehet „csak” kedvelni – csak rajongani lehet érte. Hiszen a vizsla is imádattal csüng gazdáján.
A hallójárat gyulladásos megbetegedései nem gyakoriak macskában. Leggyakrabban fülrühösség okozza, az is elsősorban kölyök és fiatal állatokban, bár idősebb macskákat is megfertőzhet.
Belső parazitáknak nevezzük azokat az apró állatokat, melyek behatolnak a test belsejébe, s ott táplálkoznak és fejlődnek. Ha leszámítjuk az egysejtű véglényeket, a leggyakrabban előforduló belső paraziták a bél- és a kopoltyúférgek.
Egy-két benőtt szőrszálból nem lesz félmaroknyi szőr a tályogban. Úgyhogy mindenképpen érdekes a jelenség, amit tapasztaltak. Szerintem minden részletről kérdezze az állatorvos kollégát ,aki kezeli most.
Ha a tojó olyan mértékben támad, hogy ez a fiatal madár sérülésével járhat, akkor jól tette, hogy szétválasztotta őket. Idősebb hím vásárlása talán szerencsésebb lett volna, de a hullámosok ivarérettsége viszonylag gyorsan bekövetkezik, így 7-8 hónapos korban a hímet már biztosan visszateheti a tojóhoz. A tojó agresszivitása nem feltétlenül a párzási kedvvel függ össze, valószínűbb, hogy a territóriumát védi a számára idegen betolakodótól. Talán eredményesebb lenne a hím kalitjába tenni a tojót, mint fordítva.
Nem derül ki a levélből, de valószínű, hogy két hím teknősről lehet szó. Kifejlett korban a hímek gyakran verekszenek egymással. A harc közben a domináns teknős akár súlyosan meg is sértheti a gyengébbet. A másik lehetőség, hogy egy párról van szó és a hím udvarolni próbál a nősténynek.
Azt javaslom, hogy mindenképpen forduljon állatorvoshoz! Minél előbb, annál jobb!
Kistestű pontylazac-csapattal (pl. fekete tetra, vörös neonhal stb.) bővíthető még az akvárium, de én inkább a jelenlegi létszám és nem a tartott fajok számának növelésére helyezném a hangsúlyt. Feltételezem a "sárga úszójú páncélosharcsa" fantázianév alatt a Corydoras sterbai fajt értjük. A páncélosharcsákra általában igaz az, hogy csapatban élnek, ezért akváriumban is így jó őket tartani, tehát legalább 6 egyedet (ebben az akvárium 8-10 is "elfér"). A törpe szívóharcsa csapat is bővíthető, kifejlett korban is igen kis méretű és békés halak.