4241. A puli nem kutya, az Puli
A puli világszerte talán a legismertebb magyar terelő pásztorkutya. Bátran mondhatjuk, a puli meghódította a világot, és számos országban tartják, tenyésztik.
A puli világszerte talán a legismertebb magyar terelő pásztorkutya. Bátran mondhatjuk, a puli meghódította a világot, és számos országban tartják, tenyésztik.
Aki már élt vele együtt, az tudja, hogy a pumi ellenállhatatlan késztetést érez arra, hogy a középpontban legyen, a maga saját kicsi világában szerepeljen.
A magyar vizsla kutyafajtát nem lehet „csak” kedvelni – csak rajongani lehet érte. Hiszen a vizsla is imádattal csüng gazdáján.
A hallójárat gyulladásos megbetegedései nem gyakoriak macskában. Leggyakrabban fülrühösség okozza, az is elsősorban kölyök és fiatal állatokban, bár idősebb macskákat is megfertőzhet.
Belső parazitáknak nevezzük azokat az apró állatokat, melyek behatolnak a test belsejébe, s ott táplálkoznak és fejlődnek. Ha leszámítjuk az egysejtű véglényeket, a leggyakrabban előforduló belső paraziták a bél- és a kopoltyúférgek.
Persze, lehet! De azért vízzel ne töltse fel :) Aljzatnak a kerti föld, kimikrózva a legjobb, a kereskedésekben kapható szénát ajánlatos az aljzatra teríteni, illetve kisebb darabokra törni és elszórni. Lapos vizestál és hüllő izzó, illetve egy spot lámpa égjen. Nappal 28-32 C legyen, ez éjszakára lehűlhet 20-25 C-ig. Mindig adjon neki jó minőségű hüllővitamint! Pl.: Korvimin
Azt javaslom, hogy mind a 3 cicát meg kellene mutatni állatorvosnak! Az 1 éves kandúr esetében pedig rövidesen be kellene tervezni az ivartalanítását, mert e nélkül gyakran el fog kóborolni, úgy mint most. Ami a dolognak azt a részét illeti, hogy a régi macskájuk hogyan fogja elfogadni a 2 kölyköt, nehéz jósolni bármit is. Az első pár hét biztosan nem lesz könyű, de rájuk kell bízni a dologot.
Tejet nem, de savanyított tejtermékeket, pl. aludttej, kefír, joghurt nyugodtan kaphat a kutya! Próbáld ki a száraztápra öntve is ezeket.
Kutyusod még nagyon pici, idővel meg fogja szokni, hogy néha egyedül kell lennie. Valóban nem kell minden nyüszítésnél lemenned hozzá. Kint hagyhatod éjszakára, de mindig legyen fedett helye (nyáron is!), bár,ha ennyire sír, a szomszédokkal nem lesz túl jó a viszony :)
Védett állat révén a papírjaiból egyértelműen ki kell derülnie az eredetnek (pl. tenyésztői bizonylat), ennek hiányában nem lehet megmondani, hogy honnan származik. Magyarországon a királypitonok jelentős része úgynevezett "vadbefogott", ritka a fogságban tenyésztett állat.