4241. A puli nem kutya, az Puli
A puli világszerte talán a legismertebb magyar terelő pásztorkutya. Bátran mondhatjuk, a puli meghódította a világot, és számos országban tartják, tenyésztik.
A puli világszerte talán a legismertebb magyar terelő pásztorkutya. Bátran mondhatjuk, a puli meghódította a világot, és számos országban tartják, tenyésztik.
Aki már élt vele együtt, az tudja, hogy a pumi ellenállhatatlan késztetést érez arra, hogy a középpontban legyen, a maga saját kicsi világában szerepeljen.
A magyar vizsla kutyafajtát nem lehet „csak” kedvelni – csak rajongani lehet érte. Hiszen a vizsla is imádattal csüng gazdáján.
A hallójárat gyulladásos megbetegedései nem gyakoriak macskában. Leggyakrabban fülrühösség okozza, az is elsősorban kölyök és fiatal állatokban, bár idősebb macskákat is megfertőzhet.
Belső parazitáknak nevezzük azokat az apró állatokat, melyek behatolnak a test belsejébe, s ott táplálkoznak és fejlődnek. Ha leszámítjuk az egysejtű véglényeket, a leggyakrabban előforduló belső paraziták a bél- és a kopoltyúférgek.
A méhgarnélára a google kereső egyetlen találatot adott, egy Sera-füzetre mutató hivatkozást... Az ott talált információk alapján kiderül, hogy Caridina cf. cantonensis az említett garnéla, amit magyarul Crystal Red garnélának hívunk, az angol változatnak megfelelően. Viszonylag elterjedt faj, ha körbekérdez pár kereskedésben, biztosan lesz olyan hely, ahol fognak tudni rendelni, de alapvetően magas ára miatt nem nagyon tartanak a kereskedések (itthon nagyon kevesen foglalkoznak vele, egyes akvarista oldalakon esetleg találhat olyat akinek van, de kiadó példányok csak ritkán vannak). Sulawesi csigával kapcsolatban hasonlókat tudnék mondani, itthon az első (és lehet, hogy eddig egyetlen) tenyésztője Zsadányi Ágnes (CsigaFan), talán ő tud segíteni és nem veszi zokon, ha kap egy e-mailt a témában :).
Olvasd el alábbi cikkeinket. Az első állatorvosi látogatáskor egyébként biztos, hogy a doktor is el fogja mondani, hogy milyen oltások kellenek. Etesd jó minőségű kutyatáppal, ne vidd sétálni addig, amíg minden oltását meg nem kapta, utána viszont sokat és gyakran sétáltasd. Már kölyökkorában ismertess meg vele mindent, amivel későbbi élete során találkozhat (autózás, más kutyák, pórázon való séta, idegenekkel való találkozás, stb), hogy megfelelően szocializálódjon. Biztosíts számára elegendő mozgást, játssz vele sokat. A beagle nagyon könnyen elkanászodik, ezért már a kezdetektől határozottan kell nevelni. A behívást (szabadon engedve elsőre oda kell jönnie hozzád, ha hívod) különösen sokat gyakorold vele, mert a beagle-k különösen nehezen fogadnak ebben szót :-)
Ezt nem tudjuk helyetted eldönteni. Olvass róluk minél többet és döntsd el, akarsz-e tengerimalacot vagy sem. Biztos kevesebb a "baj" velük, mint pl. egy kutya tartása esetén, de az, hogy kinek mennyi jelenti a "sok baj"-t, nagyon relatív.
Három megoldás jöhet szóba: 1.) Vársz, amíg nagyobb leszel, és már önállóan dönthetsz arról, hogy milyen kutyád legyen. 2.) Nézegesd a kutyafajtákat, hátha "beleszeretsz" egy kisebb testű fajtába, esetleg egy közepesre még hátha rá tudod beszélni a szüleidet. 3.) Meggyőzöd a szüleidet arról, hogy egy nagytestű kutyának is megfelelően gondját tudod viselni.
A két teknős közti súlykülönbség valószínű teljesen normális. Még az azonos nemű teknősök között is vannak méretkülönbségek, nem hogy különböző ivarúak esetén. Az A-vitamin adagolásával nagyon óvatosan kell bánni, mert könnyen túladagolható. Szárazföldi teknősök esetében ritkán szokott A-vitamin hiány előfordulni. Valószínűbb valamilyen sérülés állhat a duzzanat hátterében. Javasolt az állatorvosi vizsgálat a teknős szemének gyógyulása érdekében.