4241. A puli nem kutya, az Puli
A puli világszerte talán a legismertebb magyar terelő pásztorkutya. Bátran mondhatjuk, a puli meghódította a világot, és számos országban tartják, tenyésztik.
A puli világszerte talán a legismertebb magyar terelő pásztorkutya. Bátran mondhatjuk, a puli meghódította a világot, és számos országban tartják, tenyésztik.
Aki már élt vele együtt, az tudja, hogy a pumi ellenállhatatlan késztetést érez arra, hogy a középpontban legyen, a maga saját kicsi világában szerepeljen.
A magyar vizsla kutyafajtát nem lehet „csak” kedvelni – csak rajongani lehet érte. Hiszen a vizsla is imádattal csüng gazdáján.
A hallójárat gyulladásos megbetegedései nem gyakoriak macskában. Leggyakrabban fülrühösség okozza, az is elsősorban kölyök és fiatal állatokban, bár idősebb macskákat is megfertőzhet.
Belső parazitáknak nevezzük azokat az apró állatokat, melyek behatolnak a test belsejébe, s ott táplálkoznak és fejlődnek. Ha leszámítjuk az egysejtű véglényeket, a leggyakrabban előforduló belső paraziták a bél- és a kopoltyúférgek.
Az okozó valószínűsíthetően fertőzés. Akár chlamydia is lehet, de mielőtt megrémülne emiatt, tájékoztatom,hogy jól kezelhető antibiotikumokkal (mindkét madár), például Tetran alapú gyógyszerekkel, vagy Doxycycline-nel. A kezelés 10-14 napig tartson, majd egy hétig kapjanak a hullámosok probiotikumot a bélflóra helyreállítására(mi Laktiferm-et használunk). Mindehhez persze állatorvost kell felkeresnie. Lehetséges, hogy az immunrendszer legyőzi a fertőzés tüneteit, de a legkisebb stressztől kiújulhat. Az esetleges chlamydia gyanújakor nem érdemes sokat késlekedni az orvosi közbeavatkozással, mivel meglehetősen fertőző. A kamillás inhalálás nem papagájnak való kezelés. Esetleg ideiglenesen kitisztíthatja a légutakat, de a forró gőz maradandó károsodásokat is okozhat.
Ha az a felület sima, akkor lehet tényleg sebek helyei. Kisebb sebeké amit lehet hogy észre se vettél. Olyan dologba ütötte az orrát amibe nem kellett volna. Ha gomba lenne, akkor úgy nézne ki mint ha hámlana. Érdes lenne a felülete. Mint mindig erre is azt mondom, hogy az ilyen bőrproblémákat mindig látni kell, ahhoz, hogy pontosan lehessen válaszolni a kérdésre.
Nagyon édes kutyus. Bár a farkas karmát épp nem látom, de ha hosszú, nyugodtan vágass belőle. Mivel világosak a karmai, nem lesz nehéz visszavágni, mert lehet majd látni benne az élő részt. (Egy kis trükk: ha erős ledes lámpával-akár biciklilámpával- átvilágítod oldalról a karmát, akkor nagyon szépen látszódik majd a vérerekkel, idegekkel teli rész!) Ha nincs megfelelő eszközöd a vágáshoz, akkor otthon nem ajánlom, hogy nekiess mert ha betörik, beleszakad, vagy belevágsz az élőrészbe, akkor az kb. annyira fáj neki, mint ha neked valaki belevágna a körmöd élőrészébe. Egy állatorvos vagy kutyakozmetikus szépen le tudja vágni a kutyus karmait és ha baj van, akkor tudja kezelni is.
Elég sok minden. Neurológiai problémától kezdve az epilepszián át az öregségig minden. Minél hamarabb vigyék el állatorvoshoz!