421. Greyhound, avagy az angol agár
A greyhound (angol agár) nagytermetű, elegáns, karcsú és izmos kutya. Nagyon aktív és nagyon gyors. Idegenekkel bizalmatlan, de nem hamis. Lakásban nyugodt. Kedves, simulékony és hűséges.
A greyhound (angol agár) nagytermetű, elegáns, karcsú és izmos kutya. Nagyon aktív és nagyon gyors. Idegenekkel bizalmatlan, de nem hamis. Lakásban nyugodt. Kedves, simulékony és hűséges.
Szeretjük a Lush-t mert, nem vásárol semmilyen alapanyagot egyetlen olyan cégtől sem, amelyik állatkísérleteket folytat. Emellett termékeit környezetbarát módon állítja elő és forgalmazza.
Tavasszal, ahogy ébred a természet, úgy ébrednek a háziállatainkra veszélyes élősködők, a kullancsok, de a szintén veszélyt jelentő szúnyogok egyes alfajai is.
Karmosbékát (Xenopus laevis) nagyon élvezetes dolog tartani, ráadásul igen egyszerű is. Íme, a Háziállat.hu használati utasítása a karmosbéka neveléséhez és szaporításához.
Elsőre - bármilyen közhelynek is hangzik - azt válaszolnánk, hogy minél nagyobbat. Sajnos azonban az akvárium nagyságának sok minden gátat szabhat. Ha kíváncsi vagy, mik ezek, olvass tovább!
A szájüreg vizsgálatát javaslom,a fogak és az íny állapotát,fekélyek vagy sérülések jelenlétét kell megnézni.Ha ezek nincsenek akkor idegi eredetű is lehet a szájrángás,ebben az esetben rosszabb a kórjóslat,B vitaminok adagolása javallott.
Kedves Enikő! Korán lett elválasztva a kutya, 8 hetes kora előtt egyáltalán nem ajánlott. Sokszor nem ugyanazt a tápot kapja az új helyen enni a kutyus, amit addig megszokott, ez + az elválasztás is kiváltó ok szokott lenni hányás, hasmenésnél. Ha az állatorvos már kezeli a kicsit, akkor hamarosan meggyógyul. Útmutató 8 hetes kiskutyához >>
A tapasztalt jelenség sajnos valóban összefügghet a műtéttel, ill. az ivartalanítással, de ezt előre nem igen lehetett volna megjósolni. Vélhetőleg a hólyag záróizomzata nem tud kellő erővel szorítani. Ezen tényleg nehéz gyógyszerrel segíteni.
Kedves Gazdi! A sántításról/lábfájásról látatlanban sajnos nem lehet semmit mondani. Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok
Meg kellene mérni a kutyus súlyát, és pontosan mérni, mennyi vizet fogyaszt el naponta.Nem biztos, hogy sok, ami a gazdinak soknak tűnik. Ha mégis, akkor javaslom, hogy egy vérvétellel és laborvizsgálattal zárják ki a cukorbetegséget és egyéb hormonális betegségeket, vese és májbetegségeket. Ha a labor negatív, és tényleg sokat iszik és sok vizeletet ürít a kutya, lehet, hogy a diabetes insipidus nevű betegséggel állunk szemben, vagy pszichés eredetű az állandó lafatyolás.