421. Greyhound, avagy az angol agár
A greyhound (angol agár) nagytermetű, elegáns, karcsú és izmos kutya. Nagyon aktív és nagyon gyors. Idegenekkel bizalmatlan, de nem hamis. Lakásban nyugodt. Kedves, simulékony és hűséges.
A greyhound (angol agár) nagytermetű, elegáns, karcsú és izmos kutya. Nagyon aktív és nagyon gyors. Idegenekkel bizalmatlan, de nem hamis. Lakásban nyugodt. Kedves, simulékony és hűséges.
Szeretjük a Lush-t mert, nem vásárol semmilyen alapanyagot egyetlen olyan cégtől sem, amelyik állatkísérleteket folytat. Emellett termékeit környezetbarát módon állítja elő és forgalmazza.
Tavasszal, ahogy ébred a természet, úgy ébrednek a háziállatainkra veszélyes élősködők, a kullancsok, de a szintén veszélyt jelentő szúnyogok egyes alfajai is.
Karmosbékát (Xenopus laevis) nagyon élvezetes dolog tartani, ráadásul igen egyszerű is. Íme, a Háziállat.hu használati utasítása a karmosbéka neveléséhez és szaporításához.
Elsőre - bármilyen közhelynek is hangzik - azt válaszolnánk, hogy minél nagyobbat. Sajnos azonban az akvárium nagyságának sok minden gátat szabhat. Ha kíváncsi vagy, mik ezek, olvass tovább!
Hát... 4 hetesen ultrahanggal biztosan megállapítható a vemhesség. A kiskutyák száma körülbelül megállapítható. A kutyák hasa csak a kb. 63 napos vemhesség utolsó harmadában szokott nőni. Az emlők duzzadásának oka pedig lehet akár álvemhesség is. Ilyenkor sokkal feltűnőbb viselkedésváltozások történnek: pl. nyugtalan, hisztis, játékokat gyűjt be...
Komoly orvosi feladat, mikor mérlegeljük a kockázatokat, előnyöket stb. egy műtéttel kapcsolatban. A mérlegelés sok összetevőn alapul: pl. kor, elhízás, laborvizsgálatok, betegségek, maga a megoldandó probléma milyensége, súlyossága. Ez csak személyesen lehet elvégezni, az állatot egészben és élőben kell látni. Így felelőtlenség lenne bármit is írnom.
Mindenképp vissza kell vinni az állatorvoshoz. Az nem normális, hogy egy kutya minden reggel hány!
Mindenképp meg kell kérdezni, hogy az utastérben szállítható-e a cica. Én csak így vinném a macskámat. Ehhez szükség lesz egy macskaszállítóra! Ha lehet, abból néha ki kell venni ölbe, de lehet, hogy ezt nem engednék. Víz mindenképp legyen neki, időnként megkínálva. Eledel nem szükséges. Ha hisztis, ijedős, félős típus, akkor be kell szerezni macskáknak való nyugtató készítményeket (állatpatika!).
Mindenképpen meg kellene őt vizsgáltatni állatorvossal, mert sok orvosi oka lehet a leírt viselkedésnek!