4246. A kutya erősíti a gyerek immunrendszerét
A családokban a felnőttek több baktériumon osztoznak kutyáikkal, mint a gyerekeikkel - erre jutott egy amerikai kutató.
A családokban a felnőttek több baktériumon osztoznak kutyáikkal, mint a gyerekeikkel - erre jutott egy amerikai kutató.
Az ivartalanított kutyák tovább élnek, mint azok, amelyeket nem fosztanak meg ivarszerveiktől - állítják amerikai kutatók. Az élethosszkülönbség jelentős: másfél év.
Az állatok világában gyakran találunk olyan nőstényeket, amelyek nem fajtársaikat óvják, etetik és gondozzák igazi pótmamaként.
A világon mintegy negyven kutyás egység rendelkezik nemzetközi bevethetőségi vizsgával, közülük három kutya a Magyar Vöröskereszt alapszervezeteként tevékenykedő Pest Megyei Kutató-Mentő Szolgálat tagja - közölte az MTI-vel a segélyszervezet abból az alkalomból, hogy a Nemzetközi Mentőkutyás Szövetség 2008 óta minden év április 28-án ünnepli a Mentőkutyák Világnapját.
Az alomszám 4-12 között változik. Az alomszám nagymértékben függ az anya korától is. 3-4 hónapos korban még kevés kölyköt hoznak a világra (gyakori az 5 kölyök).
Sok olyan gyógyszer van, ami létezik injekciós formában is, és van belőle szájon át beadható forma is. De vannak olyanok, amelyek csak egyféle formában lézetnek. Miután az ön kutyájánál használt injekciós készítményt nevét nem írta meg, így azt ajánlom, ezt a kérdést a kezelőorvosnak tegye fel!
Kedves Krisztina! Két homeopátiás szert javaslok az Ön által leírt problémára: Mercurius solubilis CH5 és Echinacea CH5 napi 3x 2 globulus egy kis vízben feloldva és így beadva a kutyusnak egy héten át. Az említett két homeopátiás szert a legtöbb patikában be tudja szerezni. Ha nincs lényegi javulás egy hét után sem, akkor mindenképpen keressen fel egy homeopata állatorvost; - ha szeretné én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
Kedves Gazdi! Érdemes lenne megpróbálnia a homeopátiás kezelést kedvence számára, ugyanis sok esetben tud még ilyen állapotban is segíteni. Persze az elérhető eredmény nagyban függ attól, hogy mennyire visszafordíthatatlanok az eddigi károsodások. Ha szeretné, szívesen segítek. 06 (20) 928-4425. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
A lábujjak közötti gennyesedést gyakran a bőrbe fúródó majd az alá jutó toklász okozza,amit el kell távolítani ahhoz hogy a gennyesedés megszűnjön.Meg kell vizsgálni hogy az ujjak között van-e lyuk.A toklász eltávolítását bízzák inkább szakemberre. A vemhesség átlagosan 9 hétig tart.Az ellés előtt általában már megindul a tejelválasztás és az ellés előtti napon a szuka hőmérséklete kb.1-1,5 C fokkal leesik a normál hőmérséklethez képest.
Kedves Kérdező! Leíràsa alapján lehet sérülés, vérellátási zavar. Mivel ez a szerv nagyon érzékeny, nem érdemes házilag kísérletezni, forduljon àllatorvosához. Dr. Puskás Gábor