4246. A kutya erősíti a gyerek immunrendszerét
A családokban a felnőttek több baktériumon osztoznak kutyáikkal, mint a gyerekeikkel - erre jutott egy amerikai kutató.
A családokban a felnőttek több baktériumon osztoznak kutyáikkal, mint a gyerekeikkel - erre jutott egy amerikai kutató.
Az ivartalanított kutyák tovább élnek, mint azok, amelyeket nem fosztanak meg ivarszerveiktől - állítják amerikai kutatók. Az élethosszkülönbség jelentős: másfél év.
Az állatok világában gyakran találunk olyan nőstényeket, amelyek nem fajtársaikat óvják, etetik és gondozzák igazi pótmamaként.
A világon mintegy negyven kutyás egység rendelkezik nemzetközi bevethetőségi vizsgával, közülük három kutya a Magyar Vöröskereszt alapszervezeteként tevékenykedő Pest Megyei Kutató-Mentő Szolgálat tagja - közölte az MTI-vel a segélyszervezet abból az alkalomból, hogy a Nemzetközi Mentőkutyás Szövetség 2008 óta minden év április 28-án ünnepli a Mentőkutyák Világnapját.
Az alomszám 4-12 között változik. Az alomszám nagymértékben függ az anya korától is. 3-4 hónapos korban még kevés kölyköt hoznak a világra (gyakori az 5 kölyök).
Kogának nagy valószínűséggel olyan baja van, ami miatt állatorvoshoz kellene vinni. Sok esetben azért hagyja abba az evést és válik apatikussá, mert betegség vagy bizonyos vitamin- és nyomelemhiány miatt legyengül. Ezeket a problémákat állatorvos tudja megállapítani és gyógykezelni.
A rendszeres fésülésen kívül más teendő nincs a nyuszival.
Igen, Betadine oldattal vagy kenőccsel lehet kenegetni. Ha nem sebesedik tovább és abbahagyja a rágást, nincs ok aggodalomra, mert lehetséges, csak egy múló duzzanat az injekció helyén. De ha terjed a seb és továbbra is rágja, feltétlenül mutassa meg állatdokinak.
Szerintem ez "növényegészségügyi" kérdésnek tűnik és ajánlanám a www.edenkert.hu weboldalon a növénydoktort. Ők biztosan tudnak kellő választ adni a narancssárgás elváltozással kapcsolatban. A válaszuktól függően eldöntheti, hogy kiveszi-e a faágakat vagy nem. Személy szerint én kicserélném a faágakat, de szárazakra.
Szerintem az etetési stratégia jó volt, még ezek mellé magokat (köles, stb.) lehetne adni. Túletetni nehéz az ilyen fiókákat, mert ha tele a begyük, akkor már nem fogadják el a felkínált eleséget. Sajnos a legkörültekintőbb nevelés mellett is sokszor előfordul, hogy elpusztulnak a fiókák, ennek pontos okát nehéz kideríteni, nyilván nehéz biztosítani a természetes körülményeket. Azonban próbálkozni, segíteni mindig érdemes, mert az otthagyott fiókákat nemigen tudja az anyjuk felnevelni. Legtöbbször macskák áldozatai lesznek.