4246. A kutya erősíti a gyerek immunrendszerét
A családokban a felnőttek több baktériumon osztoznak kutyáikkal, mint a gyerekeikkel - erre jutott egy amerikai kutató.
A családokban a felnőttek több baktériumon osztoznak kutyáikkal, mint a gyerekeikkel - erre jutott egy amerikai kutató.
Az ivartalanított kutyák tovább élnek, mint azok, amelyeket nem fosztanak meg ivarszerveiktől - állítják amerikai kutatók. Az élethosszkülönbség jelentős: másfél év.
Az állatok világában gyakran találunk olyan nőstényeket, amelyek nem fajtársaikat óvják, etetik és gondozzák igazi pótmamaként.
A világon mintegy negyven kutyás egység rendelkezik nemzetközi bevethetőségi vizsgával, közülük három kutya a Magyar Vöröskereszt alapszervezeteként tevékenykedő Pest Megyei Kutató-Mentő Szolgálat tagja - közölte az MTI-vel a segélyszervezet abból az alkalomból, hogy a Nemzetközi Mentőkutyás Szövetség 2008 óta minden év április 28-án ünnepli a Mentőkutyák Világnapját.
Az alomszám 4-12 között változik. Az alomszám nagymértékben függ az anya korától is. 3-4 hónapos korban még kevés kölyköt hoznak a világra (gyakori az 5 kölyök).
Ha másfél hete műtötték és azóta már eszik is, akkor nem lehet annyira legyengülve, hogy ülni sem tud. Feltétlen vizsgáltassák meg újra az állatorvosukkal!
Kedves Olvasónk! Erről már sokat írtunk, az ellésről ebben a cikkünkben mindent megtalál >>
Kedves Gazdi! A kutyusból bőrkaparékminta vizsgálat szükségeltetik a pontos diagnózishoz és gyógykezeléshez. Legyen szíves elvinni állatorvosához. Tisztelettel Szaniszló Ferenc
Kedves Tímea! Ilyen esetben mindenképpen egyedi kezelésre van szüksége a cicának, aminek az a feltétele, hogy a kezelő (homeopata) állatorvos igen részletesen és alaposan megismerje a cica tüneteit, előzményeit, körülményeit. Így valóban az lenne a legjobb, ha személyesen fel tudna keresni egy ilyen gyógymódokban is járatos kollégát. Győrben nem tudok ilyen kollégáról; legközelebb Önhöz Bábolnán rendel Dr. Mátray Árpád kollégám, 06-30-961-6008 (időpont egyeztetés: 9-10 óráig). Mielőbbi gyógyulást kívánok kis kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Kedves Gazdi! Idő kell a kutyának, amíg megszokja a bezártságot, hozzá kell szoktatni az egyedülléthez és a szobatisztasághoz.. Az egyedül maradást sok kutya nem, vagy csak kísérő tünetek mellett viseli el. A kiváltó okok többfélék lehetnek ezért a lehetséges tréning és terápia lehetőségek is meglehetősen több félék. Tapasztalatom szerint az alábbi lehetőségek egyidejűleg történő alkalmazásával lehet eredményt elérni: • fajnak megfelelő tartási körülmények • szellemi és fizikai igények kielégítése • tanítás, szoktatás • terület leszűkítése • interaktív kutyajáték • étel eldugása ez a cikk is segíthet: http://kutya.hu/Cikk.aspx?id=5819 és ez a videó is segíthet: http://videokedvenc.hu/video/kertes_hazbol_lakasba_igy_szoktasd_at_a_kutyadat