4246. A kutya erősíti a gyerek immunrendszerét
A családokban a felnőttek több baktériumon osztoznak kutyáikkal, mint a gyerekeikkel - erre jutott egy amerikai kutató.
A családokban a felnőttek több baktériumon osztoznak kutyáikkal, mint a gyerekeikkel - erre jutott egy amerikai kutató.
Az ivartalanított kutyák tovább élnek, mint azok, amelyeket nem fosztanak meg ivarszerveiktől - állítják amerikai kutatók. Az élethosszkülönbség jelentős: másfél év.
Az állatok világában gyakran találunk olyan nőstényeket, amelyek nem fajtársaikat óvják, etetik és gondozzák igazi pótmamaként.
A világon mintegy negyven kutyás egység rendelkezik nemzetközi bevethetőségi vizsgával, közülük három kutya a Magyar Vöröskereszt alapszervezeteként tevékenykedő Pest Megyei Kutató-Mentő Szolgálat tagja - közölte az MTI-vel a segélyszervezet abból az alkalomból, hogy a Nemzetközi Mentőkutyás Szövetség 2008 óta minden év április 28-án ünnepli a Mentőkutyák Világnapját.
Az alomszám 4-12 között változik. Az alomszám nagymértékben függ az anya korától is. 3-4 hónapos korban még kevés kölyköt hoznak a világra (gyakori az 5 kölyök).
Az én praxisomban is volt nem régiben egy szinte teljesen ugyanilyen eset. Sajnos nem lett jó vége, el kellett altatni a cicát. Azt gondolom, az Önökének is lesz a "megoldás" az állapotára, a kérdés csak az, hogy mikor. Ez viszont rengeteg tényezőtől függ, leginkább az önök tűrőképességétől.
Sajnos ez 3 hetes korban előfordul.:( Ilyenkor alakul át az emésztőrendszer a tejről a szilárd takarmányra- ilyenkor nagyobb az elhullás esélye.:( Sajnos ezt nagyon sok dolog okozhatja és valószínűleg péntek óta a nyuszi sem él már.:( A többi nyuszi- ha nem fertőzés, ami azért ritka - nincs veszélyben, de figyeljetek oda rájuk, legyenek melegen, legyenek akár ölben is sokat, mert a szeretet az csodákra képes. Ilyen elhullás esetén sok esetben még az orvosi boncolás is egy teljesen egészséges fiókát mutat- tehát sokszor nem tudják még így sem megállapítani a halál okát...
Ha a cica nem tud vizeletet üríteni, sürgős állatorvosi segítséget igényel. Katéterezés vagy a hólyag tartalámának hasfalon át történő leszívása. A végső megoldás a műtét véglegesen megoldja a gondot, de továbbra is ajánlott a diétás táp etetése.
Kedves Érdeklődő! először érdemes elvinni egy jól felszerelt állatorvosi rendelőbe, rengeteg ilyen van (keressen egy Önhöz közelit). Találgatni nem érdemes, minél hamarabb irány az állatorvos! http://www.bpallatorvos.hu/rendelok.html
A cicus valószínűleg nyalogatta a lenyírt, szőrtelen hereborékot, de lehet, hogy más az oka a bőrgyulladásnak. Feltétlen mutassa meg egy állatorvos kollégának!