4246. A kutya erősíti a gyerek immunrendszerét
A családokban a felnőttek több baktériumon osztoznak kutyáikkal, mint a gyerekeikkel - erre jutott egy amerikai kutató.
A családokban a felnőttek több baktériumon osztoznak kutyáikkal, mint a gyerekeikkel - erre jutott egy amerikai kutató.
Az ivartalanított kutyák tovább élnek, mint azok, amelyeket nem fosztanak meg ivarszerveiktől - állítják amerikai kutatók. Az élethosszkülönbség jelentős: másfél év.
Az állatok világában gyakran találunk olyan nőstényeket, amelyek nem fajtársaikat óvják, etetik és gondozzák igazi pótmamaként.
A világon mintegy negyven kutyás egység rendelkezik nemzetközi bevethetőségi vizsgával, közülük három kutya a Magyar Vöröskereszt alapszervezeteként tevékenykedő Pest Megyei Kutató-Mentő Szolgálat tagja - közölte az MTI-vel a segélyszervezet abból az alkalomból, hogy a Nemzetközi Mentőkutyás Szövetség 2008 óta minden év április 28-án ünnepli a Mentőkutyák Világnapját.
Az alomszám 4-12 között változik. Az alomszám nagymértékben függ az anya korától is. 3-4 hónapos korban még kevés kölyköt hoznak a világra (gyakori az 5 kölyök).
Kedves Gazdi! Látatlanban senki nem tud segíteni, amennyiben nem tudja megoldani a szállítást, próbáljon házhoz hívni egy állatorvost, aki sürgősen megvizsgálja mindkét állatot.
Kedves Gazdi! Elképzelhető az allergiás háttér, de lehet még bőrgomba is vagy valamilyen fonákérzés a farokvégen. Ez kivizsgálást igényel. El kellene vinni állatorvoshoz. Üdvözlettel Dr.Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! Célszerű lenne minél hamarabb álltatorvosnak is megmutatni a kiscicát, aki alaposan megvizsgálja és a szükséges oltásokat/féreghajtást is elvégzi. Az árak orvorsonként, rendelőként eltérőek, esetleg telefonon érdeklődjön előzetesen.
Üdvözlöm! Valószínüleg baktérium okozza. Az új akváriumoknál szokott előfordulni, de bomló növények is táplálják ezeket a baktériumokat. Kaparja le és egy 1/3-os vízcserét eszközöljön.
Kedves Erzsi! ... akkor úgy tűnik tényleg van benne csivava vér. :) Sajnos nem tudok olyan fájdalommentes eljárásról, ami megoldaná a "problémáját".