4246. A kutya erősíti a gyerek immunrendszerét
A családokban a felnőttek több baktériumon osztoznak kutyáikkal, mint a gyerekeikkel - erre jutott egy amerikai kutató.
A családokban a felnőttek több baktériumon osztoznak kutyáikkal, mint a gyerekeikkel - erre jutott egy amerikai kutató.
Az ivartalanított kutyák tovább élnek, mint azok, amelyeket nem fosztanak meg ivarszerveiktől - állítják amerikai kutatók. Az élethosszkülönbség jelentős: másfél év.
Az állatok világában gyakran találunk olyan nőstényeket, amelyek nem fajtársaikat óvják, etetik és gondozzák igazi pótmamaként.
A világon mintegy negyven kutyás egység rendelkezik nemzetközi bevethetőségi vizsgával, közülük három kutya a Magyar Vöröskereszt alapszervezeteként tevékenykedő Pest Megyei Kutató-Mentő Szolgálat tagja - közölte az MTI-vel a segélyszervezet abból az alkalomból, hogy a Nemzetközi Mentőkutyás Szövetség 2008 óta minden év április 28-án ünnepli a Mentőkutyák Világnapját.
Az alomszám 4-12 között változik. Az alomszám nagymértékben függ az anya korától is. 3-4 hónapos korban még kevés kölyköt hoznak a világra (gyakori az 5 kölyök).
Kedves Gazdi! Maga a név jó választás, hiszen tartalmaz 2 magánhangzót, és sokan azt is javasolják, hogy ebből legalább az egyik magas hangrendű legyen.
Üdvözlöm! Az elmondottak alapján szerintem kopoltyú férgesség lehet az oka a jeleknek. Díszhalüzletekben kapható g szerekkel lehet eredményesen fellépni, illetve sós vízben fürdetni a halakat. A só esetében javaslom, hogy 5 literhez egy kiskanál sót oldjon fel maximum!
Kedves Gazdi! Mutassa meg állatorvosnak a kutyát, aki megvizsgálja és szükség esetén ellátja.
A pontos diagnózishoz elengedhetetlen egy alapos orvosi vizsgálat. A tünetet egyaránt okozhatja bénulás, vagy egyéb betegségből, sérülésből adódó gyengeség is. Számos kiváltó oka lehet.
Kedves Anikó! Nehéz erre a problémára (így látatlanban) jó választ adni. Az implantátum eltávolítása több tényezőtől függ: állat kora, sérülés helye, formája stb. Ha panaszok jelentkeztek (irritáció, gyulladás stb.), akkor azt javasolnám keressék fel a külföldi kollégát, vagy egy csontsebészetben jártasabb állatorvost....