4246. A kutya erősíti a gyerek immunrendszerét
A családokban a felnőttek több baktériumon osztoznak kutyáikkal, mint a gyerekeikkel - erre jutott egy amerikai kutató.
A családokban a felnőttek több baktériumon osztoznak kutyáikkal, mint a gyerekeikkel - erre jutott egy amerikai kutató.
Az ivartalanított kutyák tovább élnek, mint azok, amelyeket nem fosztanak meg ivarszerveiktől - állítják amerikai kutatók. Az élethosszkülönbség jelentős: másfél év.
Az állatok világában gyakran találunk olyan nőstényeket, amelyek nem fajtársaikat óvják, etetik és gondozzák igazi pótmamaként.
A világon mintegy negyven kutyás egység rendelkezik nemzetközi bevethetőségi vizsgával, közülük három kutya a Magyar Vöröskereszt alapszervezeteként tevékenykedő Pest Megyei Kutató-Mentő Szolgálat tagja - közölte az MTI-vel a segélyszervezet abból az alkalomból, hogy a Nemzetközi Mentőkutyás Szövetség 2008 óta minden év április 28-án ünnepli a Mentőkutyák Világnapját.
Az alomszám 4-12 között változik. Az alomszám nagymértékben függ az anya korától is. 3-4 hónapos korban még kevés kölyköt hoznak a világra (gyakori az 5 kölyök).
Igen, azonnal el kell kezdeni az oltásokat és amíg nem kapta meg az összeset, addig ne menjen idegen kutyák által látogatott területekre és fokozottan ügyeljenek a higiéniára (kéz- és cipőtalpmosás vagy cipőcsere kutyázás előtt...), nehogy elkapja valamelyik súlyos vírusos fertőző betegséget (parvo, szopornyica).
Az ellés előtti tüzelés után kb. fél évre, vagy amilyen sűrűn rendesen szokott. Elvileg! De néha az ellés miatti regenerálódás miatt előfordul 1-2 hónapos eltolódás. Szóval a biológiát nehéz kiszámítani!
A nagypapagájok többsége képes hang- és beszédutánzásra. E képességük nem feltétlenül fajta-, inkább egyedfüggő. A nemek között sem beszéd- és hangutánzó képesség, sem szelídség, kedvesség tekintetében nincs különbség. Párban tartás esetében a madarak később és kevesebbet tanulnak meg "beszélni", de találkoztam már ellenpéldával is. Ha konkrét elképzelése lenne, akkor forduljon hozzám bizalommal. Fajtamegjelölés esetén bővebb információkkal tudnék szolgálni.
1. Igen, hajlamos a konokságra! Szuka is tud domináns lenni. Iskolába kell járni velük. 2. Igen, ha nem foglalkoznak vele, akkor minden kutya hajlamos csavarogni, illetve a kanok még inkább! Munkakutyaként egygazdás, családi kutyaként nem az. 3. A skót juhász egygazdás többnyire és nagyon csavargós (lásd Lassie!).
A pézsmateknősök általában mindenevők, és fogságban elfogadják a különféle növényi és állati eredetű táplálékokat is. A természetben táplálékukat gyakran a patakok, folyók és tavacskák fenekén keresik meg. Elfogyasztják a teknőstápot is megfelelő szoktatás után. A vizet csak megfelelő szűrőberendezéssel lehet klórmentessé tenni, az adalékanyagok egy része pedig mérgező lehet a teknősök számára.