4246. A kutya erősíti a gyerek immunrendszerét
A családokban a felnőttek több baktériumon osztoznak kutyáikkal, mint a gyerekeikkel - erre jutott egy amerikai kutató.
A családokban a felnőttek több baktériumon osztoznak kutyáikkal, mint a gyerekeikkel - erre jutott egy amerikai kutató.
Az ivartalanított kutyák tovább élnek, mint azok, amelyeket nem fosztanak meg ivarszerveiktől - állítják amerikai kutatók. Az élethosszkülönbség jelentős: másfél év.
Az állatok világában gyakran találunk olyan nőstényeket, amelyek nem fajtársaikat óvják, etetik és gondozzák igazi pótmamaként.
A világon mintegy negyven kutyás egység rendelkezik nemzetközi bevethetőségi vizsgával, közülük három kutya a Magyar Vöröskereszt alapszervezeteként tevékenykedő Pest Megyei Kutató-Mentő Szolgálat tagja - közölte az MTI-vel a segélyszervezet abból az alkalomból, hogy a Nemzetközi Mentőkutyás Szövetség 2008 óta minden év április 28-án ünnepli a Mentőkutyák Világnapját.
Az alomszám 4-12 között változik. Az alomszám nagymértékben függ az anya korától is. 3-4 hónapos korban még kevés kölyköt hoznak a világra (gyakori az 5 kölyök).
Az első három oltást követően egy héttel javasolt legkorábban levinni. De még biztosabb, ha a 4. oltást is megkapja! Egyébként 100%-os védelem nem létezik a fertőző betegségek ellen (ilyen az immunológia!!), még oltások után sem, ezért kell törekedni a minél nagyobb biztonságra az ésszerűség határán belül. Minél több oltást kap, és minél kevésbé érintkezik a környezettel, annál nagyobb a biztonság. Igazából mindenki maga dönti el, hogy mit tud vállalni. Szerintem teljesen normális, hogy félénk még a kiskutya, hisz KISkutya még és új helyre került! Majd megszokja a helyét, környezetét és még a fürdőszobaszekrényből is kipakolja a hidrogént és elrágja a villanyborotva vezetékét, valamint tönkreteszi az amúgy tönkretehetetlen NOVALIFE bevonatú Kanizsatrend márkájú ülőgarnitúra extradrága kárpitját. :)
Nem tekinthető kórosnak a hat hónapos korban lezajló tüzelés.
Nem tudom, hogy igaz-e. Ha hajlandó, akkor biztos később is lehet. A korral csökken a spermaszám és minőség is, ilyenkor gyakoribb lehet (elvileg) a probléma az utódokkal...
Lehet, hogy a fülkagylójában vérömleny van (othaematoma), vagy valami hasonló. El kell vinni állatorvoshoz! (Műtéttel rendbe hozható.)
Szerintem 5 hetesen már jócskán el lehet választani. Amikortól jól eszik, akkor már elválaszthatók a nyusszancsok.