4246. A kutya erősíti a gyerek immunrendszerét
A családokban a felnőttek több baktériumon osztoznak kutyáikkal, mint a gyerekeikkel - erre jutott egy amerikai kutató.
A családokban a felnőttek több baktériumon osztoznak kutyáikkal, mint a gyerekeikkel - erre jutott egy amerikai kutató.
Az ivartalanított kutyák tovább élnek, mint azok, amelyeket nem fosztanak meg ivarszerveiktől - állítják amerikai kutatók. Az élethosszkülönbség jelentős: másfél év.
Az állatok világában gyakran találunk olyan nőstényeket, amelyek nem fajtársaikat óvják, etetik és gondozzák igazi pótmamaként.
A világon mintegy negyven kutyás egység rendelkezik nemzetközi bevethetőségi vizsgával, közülük három kutya a Magyar Vöröskereszt alapszervezeteként tevékenykedő Pest Megyei Kutató-Mentő Szolgálat tagja - közölte az MTI-vel a segélyszervezet abból az alkalomból, hogy a Nemzetközi Mentőkutyás Szövetség 2008 óta minden év április 28-án ünnepli a Mentőkutyák Világnapját.
Az alomszám 4-12 között változik. Az alomszám nagymértékben függ az anya korától is. 3-4 hónapos korban még kevés kölyköt hoznak a világra (gyakori az 5 kölyök).
Az alábbi cikket ajánljuk.
Egy daganatos elváltozás semmiképpen nem jó, ha ott van. Jobb azt mielőbb eltávolítani, mielőtt még áttétek keletkeznek valahol. Ha a cica jó általános állapotban van, akkor jobb a műtéten minél előbb túl lenni. Ha ezt nem akarja, 1-2 év múlva már nem biztos, hogy ilyen jó esélyek lesznek! De döntenie Önnek kell! Műtét nélkül legalább akkor a rizokó, mintha megoperáltatja.
A leopárdgekkók szeretnek ásni, túrni. Ez teljesen természetes viselkedés, főleg a nőstények a tojásrakáskor ásnak sokat, ha nincs bent tojató. A terráriumba legalább 5-8 cm vastagságban ajánlatos homokot elteríteni, és több búvóhelyet létesíteni, ezek lehetnek: faágak, szőlőtőke, lapos kövek, félbevágott kókuszhéj.
A tünetet okozhatta idegen tárgy, de valószínűbb fertőzés. Első esetben javasolt tályognyitás, fertőtlenítés, bakteriális fertőzés esetén antibiotikum. A pontos diagnózis és kezelés céljából állatorvos felkeresése indokolt.
A kutyákat megfertőző parvovirus nem betegíti meg az embert, úgyhogy a nagypapájának nincs félnivalója.