4246. A kutya erősíti a gyerek immunrendszerét
A családokban a felnőttek több baktériumon osztoznak kutyáikkal, mint a gyerekeikkel - erre jutott egy amerikai kutató.
A családokban a felnőttek több baktériumon osztoznak kutyáikkal, mint a gyerekeikkel - erre jutott egy amerikai kutató.
Az ivartalanított kutyák tovább élnek, mint azok, amelyeket nem fosztanak meg ivarszerveiktől - állítják amerikai kutatók. Az élethosszkülönbség jelentős: másfél év.
Az állatok világában gyakran találunk olyan nőstényeket, amelyek nem fajtársaikat óvják, etetik és gondozzák igazi pótmamaként.
A világon mintegy negyven kutyás egység rendelkezik nemzetközi bevethetőségi vizsgával, közülük három kutya a Magyar Vöröskereszt alapszervezeteként tevékenykedő Pest Megyei Kutató-Mentő Szolgálat tagja - közölte az MTI-vel a segélyszervezet abból az alkalomból, hogy a Nemzetközi Mentőkutyás Szövetség 2008 óta minden év április 28-án ünnepli a Mentőkutyák Világnapját.
Az alomszám 4-12 között változik. Az alomszám nagymértékben függ az anya korától is. 3-4 hónapos korban még kevés kölyköt hoznak a világra (gyakori az 5 kölyök).
Amennyiben azt figyelembe vesszük, hogy a létező közel 400 kutyafajta között több tucatnyi sokkal alkalmasabb is van kezdő, tapasztalatlan kutyás számára, amelyik társállatként, lakásban tartható, - akkor azt mondanám: egyik sem. Igazából az összességében biztosítható tartási körülmény a döntő: én már találkoztam boldogtalan problémás kistestű kutyákkal a többhektáros parkú villában is, és boldog kiegyensúlyozott nagytestűekkel a 9. emeleti panelban is. A választ nem akarom kikerülni, a 4 fölsorolt fajta közül és a Tervueren-re szavazok.
Ilyen típusú hányást sokféle ok előidézhet. Ezek között így vizsgálat nélkül legfeljebb találgatni lehetne, annak viszont semmi értelme nincsen. Próbáljanak keresni egy elérhető állatorvost, vagy ügyeletet, és ne várjanak ezzel sokáig, mert ha szerencsétlenül alakulnak a dolgok, komoly betegség is lehet ebből.
Konrad Lorenz "kalitkás elhülyülés" néven írta le a sokáig ketrecben tartott papagájok röpképtelenné válásának tünetét. Ez esetben viszont sem erről, sem izomsorvadásról nem lehet szó, legalábbis, ha valóban egyik napról a másikra történt a röpképtelenség. Az ilyen gyorsan jelentkező tünet pl. mérgezés, vagy fejsérülés következménye lehet, ezért napi rendszerességgel az idegrendszert erősítendő B-vitamint kellene a madár ivóvizében oldani. Kóros mértékű elhízás is okozhat röpképtelenné válást, bár ez is hosszabb folyamat során szokott bekövetkezni.
Nevelje, tanítsa meg arra, hogy ezt ne tegye ! Ajánljon föl helyette valami mást a kutyának: játék, labdázás, sétálás, figyelem elterelő gyakorlatok, elrágható préselt bőr vagy bikacsök. A kutya ezt unalmában csinálja, mert nincsenek kielégítve a szellemi és fizikai igényei. Ha kölyök kutyáról van szó, (4-8 hónapos) akkor pedig a fogváltás a tünet kiváltó oka!
Gyakori tapasztalat, hogy ha egy állat hirtelen beteg lesz, a gazdik szinte minden esetben azonnal mérgezésre gyanakszanak. Pedig a valóságban ezer más oka is lehet egy ilyen rosszullétnek. Az Önök cicáját is számtalan hatás érhette: sérülés, fertőzés, vagy belső szervi baj. És persze mérgezés is, de ez a lehetőség csak egy a sok között. A leírásból legfeljebb találgatni lehet, konkrétumot nem lehet ebből kihámozni. Mindenképpen állatorvosnak kellene megmutatni, főleg akkor, ha a tünetek továbbra is fennállnak.