4246. A kutya erősíti a gyerek immunrendszerét
A családokban a felnőttek több baktériumon osztoznak kutyáikkal, mint a gyerekeikkel - erre jutott egy amerikai kutató.
A családokban a felnőttek több baktériumon osztoznak kutyáikkal, mint a gyerekeikkel - erre jutott egy amerikai kutató.
Az ivartalanított kutyák tovább élnek, mint azok, amelyeket nem fosztanak meg ivarszerveiktől - állítják amerikai kutatók. Az élethosszkülönbség jelentős: másfél év.
Az állatok világában gyakran találunk olyan nőstényeket, amelyek nem fajtársaikat óvják, etetik és gondozzák igazi pótmamaként.
A világon mintegy negyven kutyás egység rendelkezik nemzetközi bevethetőségi vizsgával, közülük három kutya a Magyar Vöröskereszt alapszervezeteként tevékenykedő Pest Megyei Kutató-Mentő Szolgálat tagja - közölte az MTI-vel a segélyszervezet abból az alkalomból, hogy a Nemzetközi Mentőkutyás Szövetség 2008 óta minden év április 28-án ünnepli a Mentőkutyák Világnapját.
Az alomszám 4-12 között változik. Az alomszám nagymértékben függ az anya korától is. 3-4 hónapos korban még kevés kölyköt hoznak a világra (gyakori az 5 kölyök).
A tüneteket sokféle probléma okozhatja (pl. nyirokcsomó gyulladás, daganat, nyálmirigygyulladás stb.). Én egy teljes körű kivizsgálást javasolnék! Árban ez változó, szerintem 10-20EFt körül lehet.
Üdvözlöm! A képek alapján a táplálékot szeretné visszahányni, de az is lehet, hogy lenyelt valami talaj-darabot (pl.: fenyőkéreg) és ez a két tényező zavarja! Ha nem sikerül megemésztenie a táplálékot, és nem is hányja vissza, akkor azonnal specialista állatorvoshoz kell vinni! Javaslom, hogy a hőmérsékletet emelje meg 28-30 C-ra, az emésztés meggyorsítása érdekében.
Ilyen tüneteket mutató cicát minél előbb vigyen állatorvoshoz! Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
Az üveg kaparása nem egy kórjelző tünet és legtöbbször valamilyen tartási hiányosság szokta előidézni. Ilyen lehet a nem megfelelő terrárium nagyság, hőmérséklet, túl sok állat zsúfolt tartása (pl. rangsor viták), etetési problémák. Időnként egyszerűen csak az eleség kéregetése is okozhatja.
2-3 hónapos kor után általában már biztonsággal be lehet engedni őket, de ez nagymértékben függ attól, hogy milyen körülmények között neveli az ivadékokat (mivel ennek függvényében változik növekedési ütemük is)!