4246. A kutya erősíti a gyerek immunrendszerét
A családokban a felnőttek több baktériumon osztoznak kutyáikkal, mint a gyerekeikkel - erre jutott egy amerikai kutató.
A családokban a felnőttek több baktériumon osztoznak kutyáikkal, mint a gyerekeikkel - erre jutott egy amerikai kutató.
Az ivartalanított kutyák tovább élnek, mint azok, amelyeket nem fosztanak meg ivarszerveiktől - állítják amerikai kutatók. Az élethosszkülönbség jelentős: másfél év.
Az állatok világában gyakran találunk olyan nőstényeket, amelyek nem fajtársaikat óvják, etetik és gondozzák igazi pótmamaként.
A világon mintegy negyven kutyás egység rendelkezik nemzetközi bevethetőségi vizsgával, közülük három kutya a Magyar Vöröskereszt alapszervezeteként tevékenykedő Pest Megyei Kutató-Mentő Szolgálat tagja - közölte az MTI-vel a segélyszervezet abból az alkalomból, hogy a Nemzetközi Mentőkutyás Szövetség 2008 óta minden év április 28-án ünnepli a Mentőkutyák Világnapját.
Az alomszám 4-12 között változik. Az alomszám nagymértékben függ az anya korától is. 3-4 hónapos korban még kevés kölyköt hoznak a világra (gyakori az 5 kölyök).
Nem hiszem, hogy hatalmi harc lenne. Hívjon állatorvost, bár szerintem rendelői kivizsgálást (ultrahangos, vérlabor) igénylő eset...
A fülét mindenképpen rendben kell tartani. Érdemes megnézetni, mert ha be is gyulladt a télen, akkor az rámehet a középfülére, ami viszont egyensúlyproblémát okozhat. Ennek első tünete, hogy az állat folyamatosan valamelyik oldalra tartja a fejét. Ha ilyen problémája nincs csak megsüketül szegény, az korral járhat, azzal sok mindent nem lehet tenni. Én mindenképpen kitakaríttatnám, mert a lógó lapát fül könnyen gyullad, fertőződik, főleg mivel nehezen szellőzik. Ha a hallása nem is javul tőle (de reménykedjünk, hogy igen), legalább más kellemetlenségeket megúsztok vele.
Vannak nehezebben barátkozó tengerimalacok. De bárhogy is legyen, a megszelídítés kulcsa midig a végtelen türelem. Ha elrohannak, amikor ki szeretnénk venni őket, kicsit várjunk még ezzel. A ketrecben simogassuk csak őket, várjuk meg, amíg magunktól jönnek oda hozzánk. A legszebb példa a Kisherceg és a Róka esete. Minden nap egy lépéssel közelebb. Kitartást és sok sikert kívánok!
Igen, lehet a közelgő szülés előjele. Bizonyára a magzatok mozgása kelt a malackában kellemetlen érzést.
Nagyon sok minden okozhatja a szőr kikopását. Gomba, atka, allergia (bolhára, kullancsra, táplálékra). Az sem mindegy, hogy viszket-e, vagy sem az a terület. (Sokat segítene, ha lenne róla kép) Én azt javaslom mindenképpen vidd el állatorvoshoz. Mert nem a tünetet kell kezelni hanem az okát! Az sem mindegy hogy a bőre egyszerűen csak kicsit korpás vagy nagyon és még viszket is. Lehet belső oka is (hormonális, vagy allergia, stb..) Ha csak éppen-éppen korpás az lehet attól, hogy régen volt fürdetve vagy épp túl gyakran és kiszáradt a hámrétege. Ha csak erről van szó akkor korpa ellen fürdessétek meg, de csak jól felhígított samponnal. Utána használjatok valamilyen balzsamot vagy hidratálót, esetleg szőr kondicionálót. Nem ártana neki egy kis immunerősítő sem. Sőt ha hihetünk a népi szokásoknak, akkor egy kis nyers tojás és főtt csirkefej is segít. És ne feledd mutasd meg egy állatdokinak, ő többet tud mondani, ha látja is a kuytusod baját!