4246. A kutya erősíti a gyerek immunrendszerét
A családokban a felnőttek több baktériumon osztoznak kutyáikkal, mint a gyerekeikkel - erre jutott egy amerikai kutató.
A családokban a felnőttek több baktériumon osztoznak kutyáikkal, mint a gyerekeikkel - erre jutott egy amerikai kutató.
Az ivartalanított kutyák tovább élnek, mint azok, amelyeket nem fosztanak meg ivarszerveiktől - állítják amerikai kutatók. Az élethosszkülönbség jelentős: másfél év.
Az állatok világában gyakran találunk olyan nőstényeket, amelyek nem fajtársaikat óvják, etetik és gondozzák igazi pótmamaként.
A világon mintegy negyven kutyás egység rendelkezik nemzetközi bevethetőségi vizsgával, közülük három kutya a Magyar Vöröskereszt alapszervezeteként tevékenykedő Pest Megyei Kutató-Mentő Szolgálat tagja - közölte az MTI-vel a segélyszervezet abból az alkalomból, hogy a Nemzetközi Mentőkutyás Szövetség 2008 óta minden év április 28-án ünnepli a Mentőkutyák Világnapját.
Az alomszám 4-12 között változik. Az alomszám nagymértékben függ az anya korától is. 3-4 hónapos korban még kevés kölyköt hoznak a világra (gyakori az 5 kölyök).
Remény mindig van! Ha nem érte baleset, akkor hetek múltán is hazaérkezhet! Ezt saját tapasztalatból írom.
A rágcsálók (így a tengerimalac) metszőfoga folyamatosan nő, ezért, ha letört, akár ha a tövénél is, akkor idővel kinő. (Kivéve, ha valami betegség okozta a fog törését, illetve ha a fog gyökere is sérült.) Addig is pépes eledellel kell őt ellátni, illetve mindenfélével, amit meg tud enni! Általában, ha csak egy foga törik le (a négyből), attól még rendesen tud enni.
Elképzelhető, hogy bélgyulladása van (de sok minden más is lehet!), ezért minél előbb állatorvoshoz kellene vinni a hörit, ahol megfelelő kezelésben részesítik. Ha hasmenése is van, akkor a salátát addig is mellőzni kell!
Sajnos különösebb praktikát nem ismerek, de a tengerimalac nem buta állat, szerintem enyhe ráfújással vagy orra-koppintással jelezhetjük számára, hogy nekünk nem esik jól a harapdálás. Néhány eset után talán felhagy a rossz szokásával.
Ez egész biztos azért van, mert a fogságban tartott egerek éjjel-nappali életmódot folytatnak! Ez abból következik, hogy biztonságban érzik magukat, mert védett helyen vannak, nem kell ragadozóktól félni, megkapják az élelmet is, stb.