4256. Árva kutyák új élete
„Az eltévedt kutya szívbe markoló látvány. Jellegzetes, reményvesztett testtartása messziről beléd hasít; elinalna a szerencsétlen, de nem tudja, merre.
„Az eltévedt kutya szívbe markoló látvány. Jellegzetes, reményvesztett testtartása messziről beléd hasít; elinalna a szerencsétlen, de nem tudja, merre.
Hazánkban eddig nem látott madárfaj, egy kis geze akadt hálóba hétfőn a hortobágyi halastavon működő Hortobágyi Vonuláskutató Állomáson.
A tudósok számára mindmáig némileg rejtély, hogy valójában miért vonítanak a kutyák: egy biztos, részben őseik okolhatók ezért a szokásért.
A kutya nemcsak az ember legjobb barátja, hanem egy új kutatás szerint az evolúcióban is hűséges társa volt az évezredek során: a két faj közötti kapcsolat befolyással volt genetikai fejlődésükre.
Mintegy tízezer fontot (3,37 millió forint) fizettek egy angliai aukción egy border collie-ért, ezzel a 15 hónapos Bob nevű kutya a világ legdrágább pásztorkutyája lett.
Kedves Olvasónk! Egy fotó sokat segített volna, de az igazi az lenne, ha elvinné állatorvoshoz, úgyis kezdeni kell lassan a védőoltást és a féreghajtóból is esedékes a második kör. Ajánlott kifejezetten ortopéd állatorvost felkeresni, itt megnézheti melyik van Önhöz a legközelebb:http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok Kutyák oltási és féregtelenitö programja 2 hetes kor : Féreghajtó 4 hetes kor : Féreghajtó 6-8 hetes kor : Parvovirus elleni oltás + Féreghajtó 8-9 hetes kor : Kombinált oltás+ Féreghajtó 10-12 hetes kor : Kombinált oltás + Féreghajtó 3 hónapos kor: Veszettség elleni oltás + Féreghajtó 6 hónapos kor: Kombinált oltás 9-12 hónapos kor: Veszettség elleni oltás + kombinált oltás + féreghajtó
Kedves Gazdi! Ha annyira aggódik a tengerimalacért, vigye el állatorvoshoz, méghozzá sürgősen! Már több korábbi posztban ezen az oldalon is leírtam, hogy amikor a tengerimalac nem eszik, azonnal állatorvoshoz kell vinni, kezelés nélkül valószínűleg meghal. Nagy Nóra tengerimalac-tenyésztő
Érdemes elvégezni a műtétet. Bár lehet, hogy soha sem fog problémát okozni, de ha igen, akkor az életébe is kerülhet (pl. kizáródás esetén).
Üdvözlöm! Első körben ki kel zárni a köszvényt. Sajnos a köszvény nem gyógyítható, az állat életébe kerül. Vagyis a vese leállását jelenti. Mindenképpen javasolt egy röntgen, ahol megállapítható, hogy gyulladás vagy a már a köszvény miatt kialakult húgysav kikristályosodásáról van szó. Addig is az állatot itatni kell!! Mivel a kaméleon, leginkább a sisakos kaméleon hajlamos a köszvényre, így meg kell tanítani őket, hogy pipettából is igyon. Nem elengedő a napi rendszeres párásítás. Mindezek mellett a minőségi vitamin és kalcium forrást is biztosítani kell és a megfelelő UVB mennyiséget is napi 10-12 órában. Üdvözlettel: Zs&G Reptiles
Kedves Olvasónk! Nagyon fiatalon választották el a picit, 6-8 hetesen szokás, addig az anyukája segít neki üríteni is, nyalogatja, masszírozza a pocakját. Kiscica gondozása >> A has puffadtságát okozhatja férgesség is. 4. ill. 6. hetes korukban már adhatunk nekik baby-féreghajtót, megelőzve az orsóférgek elszaporodását a pici szervezetében.Legkésőbb ebben a korban vigyük el állatorvoshoz egy általános vizsgálatra.Amennyiben a pici cicán bolhát észlelünk, azokat fürdetéssel távolítsuk el.4-5 hetes kortól minden etetés után tegyük a kicsit alomtálra. Hamar megtanulják a szobatisztaságot.