4276. Miért tartsunk háziállatként kanárit?
Nehogy azt higgyük, hogy csak az idős embereknek nyújt kellemes társaságot a kanári. Ez a formás, izgő-mozgó madárka csodálatos áriával, kellemes lényével otthonunkba hozza a természet egy kis darabját.
Nehogy azt higgyük, hogy csak az idős embereknek nyújt kellemes társaságot a kanári. Ez a formás, izgő-mozgó madárka csodálatos áriával, kellemes lényével otthonunkba hozza a természet egy kis darabját.
A napokban beköszöntött a nagy hőség mindenhol az országban! A meleg nem kíméli az embereket, de az állatokat sem!
Kolibrierdő, krokodilfolyó és édesvízi akváriumlabirintus is helyet kap a Nyíregyházi Állatpark jövő májusra felépülő, Dél-Amerika állat- és növényvilágát bemutató Viktória-házában.
Csaknem három éve stabil és enyhén növekvő tendenciát mutat a Tátrában élő zergeállomány - derült ki a Tátrai Nemzeti Park (TANAP) és a szlovák állami erdőfelügyelet (SL) aktuális adataiból.
Pandaikrek születtek a hétvégén a délnyugat-kínai Szecsuan tartományban, ők az elsők az idén - jelentette a kínai média vasárnap.
Ez már egy kicsit jobban hangzik. Traumás sérülések esetén azonban - véleményem szerint - nincs helye a gyakorlatilag a szervezet öngyógyító képességén alapuló, tudományosan minden alapot nélkülöző, teljességgel reprodukálhatatlan, a XXI. században orvoslásnak nem tekinthető homeopátiás "bűvészkedésnek". Kiegészítő kezelésként azonban a homeopátia mellett a ráolvasás, sámán dobolás, ördögűzés, zsíros kalap égetés, fokhagyma füzér az ajtó felett, stb. hasonló, vagy talán még jobb eredménnyel járhat. Másképpen: ez az "ártani nem használ" kategória. A "hatóanyagot" már molekuláris szinten sem - csupán "információt" - tartalmazó (homeopátiás) szerek szerencsére nem ártalmasak. A legtöbb "információt" hordozó szer ilyen alapon a víz. Körforgása során évmilliók óta gyűlik benne az "információ" (vitathatatlanul a legtöbb "információt" hordozza), de "hatóanyag" molekuláris szinten sincs benne. Ezért mindenre jó. De leginkább kiszáradás ellen.
Az ultrahangos vizsgálat teljesen ártalmatlan, így nem tud megártani. Más kérdés, hogy vannak esetek (főleg akkor, ha kevés kölyök növekszik csak a méhben), amikor a korai vizsgálatoknál nem látszik egyértelműen. Minél későbbi időszakban vizsgálják, annál nagyobb a valószínűsége, hogy pontosabb képet lehet kapni. Ezért ha biztosat szeretne tudni, vigye el ismételten vizsgálatra.
Elég ritka, de az ilyen hirtelen elvadulás szinte mindig ősszel történik. Többek szerint ez az őszi hormonváltozás miatt alakulhat ki. A szervezetük készül a télre, a hímek ivarszerve visszahúzódik és lassan a téli alváshoz is átáll a szervezetük. Nőstényeknél ugyanígy megtörténhet. Sokszor elmúlik tavasszal, de van hogy ilyen marad. Szelídítéssel nem lehet javítani, inkább csak a távol tartásra kell figyelmet fordítani. Ha támad, akkor egy kis orrkoppintással, vagy vízpermetezővel lefújva lehet jelezni, hogy jobb ha távol marad. De legjobb ezeket elkerülni hogy ne vaduljon el még jobban. Pl. lezárható odút betenni és ha a ketrecbe kell nyúlni, akkor előtte lehajtani az odú ajtaját.
Tanácsot csak a kutya viselkedésének megfigyelése és a tartási körülmények felmérése után lehet adni, mert elsődlegesen a kiváltó okokat kell felderíteni.
Sürgősen keressenek fel egy ortopédiai szakrendelést, vagy állatkórházat. Mielőtt késő lesz. Általában megyeszékhelyeken, nagyobb városokban van állatkórház vagy szakrendelő. A fővárosban több lehetőség is van.