4276. Miért tartsunk háziállatként kanárit?
Nehogy azt higgyük, hogy csak az idős embereknek nyújt kellemes társaságot a kanári. Ez a formás, izgő-mozgó madárka csodálatos áriával, kellemes lényével otthonunkba hozza a természet egy kis darabját.
Nehogy azt higgyük, hogy csak az idős embereknek nyújt kellemes társaságot a kanári. Ez a formás, izgő-mozgó madárka csodálatos áriával, kellemes lényével otthonunkba hozza a természet egy kis darabját.
A napokban beköszöntött a nagy hőség mindenhol az országban! A meleg nem kíméli az embereket, de az állatokat sem!
Kolibrierdő, krokodilfolyó és édesvízi akváriumlabirintus is helyet kap a Nyíregyházi Állatpark jövő májusra felépülő, Dél-Amerika állat- és növényvilágát bemutató Viktória-házában.
Csaknem három éve stabil és enyhén növekvő tendenciát mutat a Tátrában élő zergeállomány - derült ki a Tátrai Nemzeti Park (TANAP) és a szlovák állami erdőfelügyelet (SL) aktuális adataiból.
Pandaikrek születtek a hétvégén a délnyugat-kínai Szecsuan tartományban, ők az elsők az idén - jelentette a kínai média vasárnap.
Ha a kollega ezt diagnosztizálta és a tünetek (izomsorvadás stb.) erre utalnak, akkor nagyon valószínű, hogy ez a probléma. Ha viszont nincs javulás, feltétlen javasolnék egy teljes vérlabor, és fogsorvizsgálatot az egyéb betegségek kizárására. Amennyiben ezek negatívak, akkor biztos, hogy rágóizomsorvadás okozza. A betegség tényleg nem gyógyítható, csak gyulladáscsökkentőkkel a tüneteket lehet enyhíteni, de a romlás nem megállítható...
Amnnyiben lát még bolhát, harmadik szert kell kérjen a kollégától, de gyakran előfordul kiskutyáknál, hogy többet vakaróznak mint a nagyok. A frontline spraynek 3 hónapos a hatása bolhák ellen, ha megfelelő volt a kezelés, hatásosnak kell, hogy legyen. Az ex-spotnak 28 napig tart a hatása. Általában 1,5-2 óra alatt szívódnak fel a bőrről és 2 napon belülelérika teljes hatóanyagkoncentrációt a bőrben. Ha a bolha az ágyba került és még nem petézatt le, a ktyán lévő irtószer megoldja a problémát. Üdv
Kedves Stefi! A kiscicákat anyjuktól két hónapos korban szokás elválasztani, így fokozatosan ideje lenne már leszoktatni a szopásról. Tehéntejet ne adjon neki, mivel azt a kiscica nem tudja megfelelően megemészteni. Ajánom, hogy etessen vele jó minőségű kölyöktápot. Sajnos a remegés/lihegés valószínűleg más okra vezethető vissza, ezért ajánljuk, keresse fel állatorvosát! Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Állatorvosnak meg kellene mutatni, mert sokféle betegségnek lehetnek ezek a tünetei. Bolhán kívül sok egyéb tényező is okozhatja a vakarózást pl. ekcéma vagy a bűzmirigy telítettsége A pontos kezeléshez mindeképp egy alapos vizsgálat szükséges Ugyanez igaz a szemre is
A "kiabálás" a hím nimfákra jellemzőbb, talán ez okoz idegi problémákat. A sok alvás a nagyon fiatal, az öreg és a beteg madár "tünete". A remegés idegrendszeri tünet. Szükséges lenne a biztos ivarmeghatározásuk. Táplálékukba vitaminkiegészítést (elsősorban a "B" vitamin) kellene beiktatni. A letakarás is okozhat stresszt, aminek lehet következménye a szárnyremegés.