4281. Illik hozzám a csivava?
A csivavák közös jellemzője a nagy fül, a kis testtömeg, a fürgeség és az éberség. Ha gondos gazdik szeretnénk lenni, el kell fogadnunk csivavánk kíváncsi természetét, sőt időnkénti csínytevéseit is.
A csivavák közös jellemzője a nagy fül, a kis testtömeg, a fürgeség és az éberség. Ha gondos gazdik szeretnénk lenni, el kell fogadnunk csivavánk kíváncsi természetét, sőt időnkénti csínytevéseit is.
Papagájaink igen nagy odaadással, naponta többször is rendezgetik tollaikat. E művelet közben ne zavarjuk meg őket, mert a tollápolás nemcsak elfoglaltságot jelent, hanem rendkívül fontos a társas kapcsolatok szempontjából is. A gondozott és repülőképes tollazat a természetben életfontosságú.
Az akváriumod, akkor lesz igazán szép és szemet gyönyörködtető, ha abban vízi növények is megtalálhatók. A levelek különböző zöld árnyalatai nyugalmat és harmóniát hoznak az akváriumba és egyben búvóhelyet biztosítanak a kisebb halaknak.
A mosómedve és a cica többnyire nem jön ki egymással, de Banjo és Buddy kivételek! Nézzétek, milyen cukin tisztogatja a maci a cicust!
Nem csak a fészkelőhelyek hiánya és a táplálkozó-területek leromlása veszélyezteti a kék vércsék költési sikerét Magyarországon.
Feltétlen szükség lenne kiegészítő műszeres vizsgálatra. Elég lehet egy röntgenfelvétel is, de ha van rá lehetősége, kérjen légúti endoszkópos vizsgálatot, mert előfordulhat, hogy légcsőszűkülete van a kiskutyának. Ez egy kistestű kutyákra jellemző örökletes rendellenesség. Különböző súlyossági fokozatai vannak. Alkalmazhat homeopátiás kezelést is, de ehhez is jó lenne pontosabban ismerni a megbetegedés hátterét, hogy pontosan milyen jellegű a köhögés, mi ront, mi javít a kutyus állapotán, stb. Mindenképpen keressen fel egy állatorvost, aki a kutyus részletes tüneteinek a megismerése után ki tudja választani azt a szert, mely egyedileg a legjobban illik kedvence tüneteihez, és hozzásegítheti őt a teljes gyógyuláshoz. Ha szeretné, én is szívesen segítek (06209284425). Dr. Kopócsi Andrea
Elvileg lehetséges hogy több kutyával fedeztetve különböző apáktól szülessenek kölykök, de azok így például nem is törzskönyvezhetőek. Amúgy sem javasolt eljárás ez,mint ahogy a 11 éves kutyával történő fedeztetés sem.Adott esetben nem is lehetne eldönteni hogy melyik kölyök melyik apától fogant. A fogamzóképesség elméletileg valóban a 10-15. napon áll fenn,de egyedi eltérés lehet,a biztos megállapításához vérvétel és progeszteronszint mérés szükséges.
Kedves Gazdi! Szerintem fülcitológia, baktérium és gomba tenyésztés kellene a folyamat tisztázására és korrekt kezelésére. Üdv Dr. Szaniszló Ferenc www,vetlabor.hu
Kedves Gazdi! Ennek allergiás a háttere. Csak vérből történő allergia vizsgálattal lehet kideríteni az okát. És azután lehet oki kezelést adni. Üdv dr. Szaniszló Ferenc
A "probléma" elsődleges oka ott keresendő, hogy a tojónak ez az első költése. Ha a tojás már csak harmad napra jelenne meg, elsősorban visszatartási zavarra utalna. Mint, ahogy az sem kizárt, hogy az Ön madara sem tudta megtojni a további tojásokat. Könnyen ellenőrizhető a madár megfogása után, a hasüreg megtapogatása útján. Az esetlegesen visszamaradt tojás úgy dudorodik ki, mint egy daganat. Persze, ha nem látszik kloáka előreesés, puffadt hastájék, a tojó egészséges benyomást kelt, akkor felesleges megfogással nem kell stresszelni. Ha folyamatosan üli a tojásokat, úgy ennek az eredménye 18 nap után nyilvánvalóvá válik. Amennyiben rendszeresen lejár a fészekről, párosodik párjával, az előrevetítheti, hogy nem lesz sikeres a költés. Általában a hullámospapagáj párok megbízhatóbban költenek, ha látnak más hullámos párokat is. Ennek az ingernek a szükségessége a régóta domesztikálódott papagájfaj egyedeinél, még a vadonélő ősök kolóniás költési szokásaira vezethető vissza. De, természetesen nagy esélye van annak is, hogy a harmonizáló pár a kezdeti nehézségeket követően rutinos tenyészpárrá váljon. Ha már elült a tojó, érdemes megszüntetni a magas fehérjetartalmú, un. lágyeleség etetését és csak a várható kelés előtt pár nappal adni újra.