4281. Illik hozzám a csivava?
A csivavák közös jellemzője a nagy fül, a kis testtömeg, a fürgeség és az éberség. Ha gondos gazdik szeretnénk lenni, el kell fogadnunk csivavánk kíváncsi természetét, sőt időnkénti csínytevéseit is.
A csivavák közös jellemzője a nagy fül, a kis testtömeg, a fürgeség és az éberség. Ha gondos gazdik szeretnénk lenni, el kell fogadnunk csivavánk kíváncsi természetét, sőt időnkénti csínytevéseit is.
Papagájaink igen nagy odaadással, naponta többször is rendezgetik tollaikat. E művelet közben ne zavarjuk meg őket, mert a tollápolás nemcsak elfoglaltságot jelent, hanem rendkívül fontos a társas kapcsolatok szempontjából is. A gondozott és repülőképes tollazat a természetben életfontosságú.
Az akváriumod, akkor lesz igazán szép és szemet gyönyörködtető, ha abban vízi növények is megtalálhatók. A levelek különböző zöld árnyalatai nyugalmat és harmóniát hoznak az akváriumba és egyben búvóhelyet biztosítanak a kisebb halaknak.
A mosómedve és a cica többnyire nem jön ki egymással, de Banjo és Buddy kivételek! Nézzétek, milyen cukin tisztogatja a maci a cicust!
Nem csak a fészkelőhelyek hiánya és a táplálkozó-területek leromlása veszélyezteti a kék vércsék költési sikerét Magyarországon.
Sajnos a lisztkukac nem ideális táplálék egy teknős számára. Bár tápértéke nem kevés, a teknősök (és a többi élőlény sem) tudják megemészteni a lisztkukacok vastag kitinpáncélját. A fehérjét lehet pótolni sajttal, amiből keveset szabad csak adni! Természetesen a lisztkukac sem "tiltott" eleség.
A fogamzásgátlást kb. 2 éven át lehet folyamatosan fenntartani. Utána elletni kell a cicát vagy szünetelteni kell a kezelést kb. 1 évre. Ezek a kezelések csak időlegesen függesztik fel az ivarzást, minden ezutáni bagzásnál elméletileg vemhesülhet.
Mind a két lehetőség előfordulhat és elő is szokott fordulni. Mindenképpen szükséges lenne egy ideig (kb. 2 hétig, minimum) külön tartani és megfigyelni őket és csak ezután - ha semmi tünet nem észlelhető - szabad összeengedni a madarakat. Ez természetesen minden új madár vagy állat vásárlása esetén betartandó és viszonylagos biztonságot ad különböző kórokozók behurcolása ellen.
Első alkalommal a kombinált oltást 1-2 hónap, a veszettség elleni oltást 6 hónap múlva kell ismételni, majd mindkettőt évente a macska élete végéig. Egy év után ugyanis csökken a védettség, körülbelül 2 év múlva meg is szűnhet.
A helyzeten csak úgy tud javítani, hogy elviszi állatorvoshoz, hiszen az említett tünetek (nem eszik, súlyos szemproblémák, sebek, kihullott szőr (természetesen a gyanta nem túl hihető!)) már messzemenőkig indokolják ezt. Ilyenkor már nem szabad otthon "próbálkozni" a kezeléssel!