4281. Illik hozzám a csivava?
A csivavák közös jellemzője a nagy fül, a kis testtömeg, a fürgeség és az éberség. Ha gondos gazdik szeretnénk lenni, el kell fogadnunk csivavánk kíváncsi természetét, sőt időnkénti csínytevéseit is.
A csivavák közös jellemzője a nagy fül, a kis testtömeg, a fürgeség és az éberség. Ha gondos gazdik szeretnénk lenni, el kell fogadnunk csivavánk kíváncsi természetét, sőt időnkénti csínytevéseit is.
Papagájaink igen nagy odaadással, naponta többször is rendezgetik tollaikat. E művelet közben ne zavarjuk meg őket, mert a tollápolás nemcsak elfoglaltságot jelent, hanem rendkívül fontos a társas kapcsolatok szempontjából is. A gondozott és repülőképes tollazat a természetben életfontosságú.
Az akváriumod, akkor lesz igazán szép és szemet gyönyörködtető, ha abban vízi növények is megtalálhatók. A levelek különböző zöld árnyalatai nyugalmat és harmóniát hoznak az akváriumba és egyben búvóhelyet biztosítanak a kisebb halaknak.
A mosómedve és a cica többnyire nem jön ki egymással, de Banjo és Buddy kivételek! Nézzétek, milyen cukin tisztogatja a maci a cicust!
Nem csak a fészkelőhelyek hiánya és a táplálkozó-területek leromlása veszélyezteti a kék vércsék költési sikerét Magyarországon.
Kedves gazdi! Sajnos ezen már csak az állatorvos tud segíteni, a kamilla a gyulladt szemre nem elég. Bővebb infó >>
Egy laboratóriumi vérvizsgálat választ adhat arra a kérdésre hogy a belső szervek normálisan működnek-e?Ha nem akkor a talált elváltozásokat kell értékelni és ennek alapján dönthető el hogy szükséges-e bármilyen kezelés,gyógytáp vagy valamilyen beavatkozás.
Nem tudom ivartalanítva van-e a cica már? Ha nem, akkor javaslom, mert az ivarzás idején is változik a viselkedés. Minden esetre egy társ mindenképpen jó ötlet.
Lehet emlődaganat, bár 5 cm átmérővel nagyon hirtelen nőtt meg, ha eddig nem volt tapintható, vagy látható. Mindenképpen vigye vissza állatorvosához a kutyust!
1 nap nem szokott gond lenni, de a 2. napnál már aggódnék és rohannék az állatorvohoz! Milyen hibákat követ el egy kezdő kutyatulajdonos? Amennyiben az új otthonba kerüléskor nem eszik azonnal a kiskutya, ne ijedjünk meg, ha jókedvűen játszik, iszik és nem lázas, gyakran előforduló probléma ez. Az alomtestvérek hiánya, a környezetváltozás kis hasmenést is tud okozni és étvágytalanságot. Amennyiben azonban ilyenkor ijedtségében kis csirkehússal, konzervvel, stb. kínálja a megszokott táp helyett, gyakran többet árt, mintha vár egy napot, míg a kölyök megszokja az új környezetet. Ha másnap, vagy azt követően sem akarja megenni a szárazeledelt, úgy ezt azonnal jelezze a tenyésztőnek, aki tanácsot ad, illetve forduljon állatorvoshoz! A kölyökkutyának csak vizet adjon inni (aki megteheti, válassza a palackozott szénsavmentes vizet, mivel területenként eltérő klór és vastartalma van a csapviznek, ami hasmenést okozhat), nem kell tejet innia, de ha mégis szeretnénk adni neki, úgy kizárólag laktóz mentes, kifejezetten kutyáknak készült tejporból állítsa elő azt!