4281. Illik hozzám a csivava?
A csivavák közös jellemzője a nagy fül, a kis testtömeg, a fürgeség és az éberség. Ha gondos gazdik szeretnénk lenni, el kell fogadnunk csivavánk kíváncsi természetét, sőt időnkénti csínytevéseit is.
A csivavák közös jellemzője a nagy fül, a kis testtömeg, a fürgeség és az éberség. Ha gondos gazdik szeretnénk lenni, el kell fogadnunk csivavánk kíváncsi természetét, sőt időnkénti csínytevéseit is.
Papagájaink igen nagy odaadással, naponta többször is rendezgetik tollaikat. E művelet közben ne zavarjuk meg őket, mert a tollápolás nemcsak elfoglaltságot jelent, hanem rendkívül fontos a társas kapcsolatok szempontjából is. A gondozott és repülőképes tollazat a természetben életfontosságú.
Az akváriumod, akkor lesz igazán szép és szemet gyönyörködtető, ha abban vízi növények is megtalálhatók. A levelek különböző zöld árnyalatai nyugalmat és harmóniát hoznak az akváriumba és egyben búvóhelyet biztosítanak a kisebb halaknak.
A mosómedve és a cica többnyire nem jön ki egymással, de Banjo és Buddy kivételek! Nézzétek, milyen cukin tisztogatja a maci a cicust!
Nem csak a fészkelőhelyek hiánya és a táplálkozó-területek leromlása veszélyezteti a kék vércsék költési sikerét Magyarországon.
Igen, ha szereti, megeszi.
A vakarózást tengerimalacodnál több, a bőr mélyebb rétegeiben vagy felszínén élő, külső élősködő is előidézheti (pl. atkák a bőr mély rétegéből Trixacarus caviae (bőratka), Demodex caviae (szőrtűszőatka), atkák a bőr felszínén élősködve Cheyletiella parasitivorax (szőratka), Chirodiscoides caviae (szőratka), tetvek közül a Gliricola porcelli és a Gyropus ovalis, gombák közül a Trichophyton mentagrophytes és a Microsporum canis). A felsorolt élősködök közül leírásod alapján tengerimalacod esetében a Trixacarus caviae bőratka a legvalőszínűbb, de ezt csak a bőrkaparék vizsgálati eredményének ismeretében lehet egyértelműen kijelenteni. Ha ez az élősködő okozta a tüneteket, akkor a megfelelő injekciós kezeléseket követően (a viszketés már az első kezelést követő napokban mérséklődik, majd teljesen megszűnik, a második kezelést követő héten a szőrnövekedés is megindul) két hét múlva a tengerimalac tünetmentesen gyógyul. Amennyiben mégsem ez a kórokozó okozta a tüneteket, úgy a bőrkaparék vizsgálati eredménye ismeretében kell a kezelést és az otthoni terráriumi fertőtlenítést elvégezni. Ha gomba okozta a tüneteket, tudnod kell, hogy ez emberre is veszélyes lehet.
Sajnos az általad küldött kép alapján nem tudom beazonosítani, hogy milyen élőlényről van szó, de biztos segítséget kaphatsz a Szent István Egyetem Állatorvos-tudományi Karának Parazitológiai Tanszékén.
Szuka vagy kan a kutyus? Ha szuka, akkor álvemhesség lehet... De mindenképpen meg kellene mutatni állatorvosnak, hogy alaposan megvizsgálja, mert az evés melletti fogyás is aggasztó (daganatos betegség?), és nem fiatal már...
Szakszerű tartás mellett kb. két-három év után lesz ivarérett a gőtéd és még legalább ennyi ideig él.