4281. Illik hozzám a csivava?
A csivavák közös jellemzője a nagy fül, a kis testtömeg, a fürgeség és az éberség. Ha gondos gazdik szeretnénk lenni, el kell fogadnunk csivavánk kíváncsi természetét, sőt időnkénti csínytevéseit is.
A csivavák közös jellemzője a nagy fül, a kis testtömeg, a fürgeség és az éberség. Ha gondos gazdik szeretnénk lenni, el kell fogadnunk csivavánk kíváncsi természetét, sőt időnkénti csínytevéseit is.
Papagájaink igen nagy odaadással, naponta többször is rendezgetik tollaikat. E művelet közben ne zavarjuk meg őket, mert a tollápolás nemcsak elfoglaltságot jelent, hanem rendkívül fontos a társas kapcsolatok szempontjából is. A gondozott és repülőképes tollazat a természetben életfontosságú.
Az akváriumod, akkor lesz igazán szép és szemet gyönyörködtető, ha abban vízi növények is megtalálhatók. A levelek különböző zöld árnyalatai nyugalmat és harmóniát hoznak az akváriumba és egyben búvóhelyet biztosítanak a kisebb halaknak.
A mosómedve és a cica többnyire nem jön ki egymással, de Banjo és Buddy kivételek! Nézzétek, milyen cukin tisztogatja a maci a cicust!
Nem csak a fészkelőhelyek hiánya és a táplálkozó-területek leromlása veszélyezteti a kék vércsék költési sikerét Magyarországon.
Igen, valószínű, hogy fogváltásról van szó. Ettől csontot ehetne, de én ettől függetlenül nem javaslom a csont rendszeres etetését (legfeljebb puha csirkecsont, módjával!), mert csak gond szokott lenni belőle (beakad, elakad, obstipatio, felsért, megsért...) és az örömön kívül, amit okozunk vele, semmiféle élettani és táplálási előnyt nem jelent.
Esetleg még meg lehet próbálni egy külső-belső parazitairtó cseppet (bőrre kell cseppenteni, állatpatika!) ...hátha! DE: az köztudott, hogy az ilyen magas intelligenciájú madarak nem arra lettek "kitalálva", hogy köztünk éljenek és ez sokszor - még a legjobb ellátás mellett is - viselkedési problémákhoz vezet, leggyakrabban tolltépkedéshez! Mivel mindig magukon ül, épp ezért az egyedül hagyott idő elég lehet neki arra, hogy megsértődjön és unatkozzon! Sajnos ez saját tapasztalat is. Szóval: még több játék, még több foglalkozás, még több változatosság (sőt mindez folyamatosan!!!!) és esetleg helyváltoztatás, nagyobb röpde, esetleg kültéri. De sokszor ez sem segít. Nekem nem lesz többet nagypapagájom :(
Kivel? Egymással vagy velünk, emberekkel? Szerintem a többi élőlényhez hasonlóan: látással, hallással, szaglással, ízérzéssel, érintkezéssel. Ja, és ferromonokkal, ha szexről van szó :)
Nekem 10 másodperc volt! :)) (Lásd alul a kapcsolódó linket.) És figyelmébe ajánlom minden internetező állatbarátnak a www.google.co.hu című oldalt is, ahova beírva a keresett állatot, kitárul a világ! :))
Ha kinti cica, akkor nem valószínű, hogy tüzel télen. Macskáknál amúgy sem szokott feltűnő vérzéssel járni a tüzelés, ezt inkább a viselkedésükből és a péra duzzanatából, nedvességéből lehet észrevenni. Lehet, hogy véres hasmenése van, esetleg férgesség? Ha megint észreveszik, irány az állatdoki!