4281. Illik hozzám a csivava?
A csivavák közös jellemzője a nagy fül, a kis testtömeg, a fürgeség és az éberség. Ha gondos gazdik szeretnénk lenni, el kell fogadnunk csivavánk kíváncsi természetét, sőt időnkénti csínytevéseit is.
A csivavák közös jellemzője a nagy fül, a kis testtömeg, a fürgeség és az éberség. Ha gondos gazdik szeretnénk lenni, el kell fogadnunk csivavánk kíváncsi természetét, sőt időnkénti csínytevéseit is.
Papagájaink igen nagy odaadással, naponta többször is rendezgetik tollaikat. E művelet közben ne zavarjuk meg őket, mert a tollápolás nemcsak elfoglaltságot jelent, hanem rendkívül fontos a társas kapcsolatok szempontjából is. A gondozott és repülőképes tollazat a természetben életfontosságú.
Az akváriumod, akkor lesz igazán szép és szemet gyönyörködtető, ha abban vízi növények is megtalálhatók. A levelek különböző zöld árnyalatai nyugalmat és harmóniát hoznak az akváriumba és egyben búvóhelyet biztosítanak a kisebb halaknak.
A mosómedve és a cica többnyire nem jön ki egymással, de Banjo és Buddy kivételek! Nézzétek, milyen cukin tisztogatja a maci a cicust!
Nem csak a fészkelőhelyek hiánya és a táplálkozó-területek leromlása veszélyezteti a kék vércsék költési sikerét Magyarországon.
Kedves Ágnes! A fehér foltok valószínüsíthetően vitaminhiány, de nem lehet Teljesen egyértelműen kijelenteni, nem 100%-ig teljesen tisztázott de valószínű! A teknőst sós vízbe kell fürdetni 1:100-as oldatban. A fehér foltokat patikai alkohollal ecsetelje le. Ezeken kívül jobban kell vitaminozni és javaslom egy nagyobb vitamin-injekció beadását illetve egy nagyobb dózisban D3-vitamint adni neki. Vitaminhiányos teknős
Üdvözlöm! Sajnos nem minden esetben viselkednek egyformán a papagájok, így recept nincs rá, hogy hogyan lehet kiszoktatni. Az lenne számára a megfelelő, ha minél nagyobb mozgás teret használ, repked. Kintre meg lehet próbálni esetleg fürtös kölest felakasztani az ajtajához, vagy almaszeletkét, illetve ott beszélgetni hozzá nyitott ajtónál, hátha valamilyen inger eléri nála azt, hogy felbátorodjon és elhagyja a megszokott lakhelyét. A nagyobb papagájoknál rendszeresen tapasztalható, hogy a kalitkás és szobai tartásból eredően eleinte nem használják ki a nekik felkínált teret, azaz pl. a külső és belső röpdét, de egy idő után azért felfedezik a lehetőségeiket. Érdemes tovább próbálkozni az óvatos kivevéssel, de ha túl nagy stressz éri, akkor az eddigi helyét is veszélyesnek fogja érezni. Sok sikert és örömöt a madártartáshoz és bízom benne, hogy előbb-utóbb rászánja magát a kis papagáj, hogy felfedezze a kalitkán kívüli világot. Ráczné Csóti Tímea Hobbiállat- tenyésztő Papagájok: gondozási 1x1 Rács mögött, avagy hogyan ne tartsunk otthon hullámos papagájt!
A sípoló légzést a légutak szűkülete okozza, ami lehet átmeneti vagy tartós. Itt nyilván csak átmeneti szűkület van, de hogy hol, azt innen a távolból nem tudom megmondani. Ha a pontos helyére kíváncsi akkor vigye el állatorvoshoz. Ha egyébként nem okoz általános tüneteket akkor ez nem feltétlenül szükséges. Macska sípolva veszi a levegőt...
Ha nem szeretné tenyészteni akkor mindenképpen javasolt az ivartalanítás a később esetleg előforduló méhgyulladás vagy emlődaganat kialakulásának megelőzése miatt. Olvass tovább! Az ivartalanított kutyák tovább élnek A kutya ivartalanítása: mikor, és miért kell túlesni rajta?
Vagy fél valamitől vagy tüzelő szukák érez. Ha nem szűnik ez a probléma,azért vizsgáltassa meg állatorvossal!