4281. Illik hozzám a csivava?
A csivavák közös jellemzője a nagy fül, a kis testtömeg, a fürgeség és az éberség. Ha gondos gazdik szeretnénk lenni, el kell fogadnunk csivavánk kíváncsi természetét, sőt időnkénti csínytevéseit is.
A csivavák közös jellemzője a nagy fül, a kis testtömeg, a fürgeség és az éberség. Ha gondos gazdik szeretnénk lenni, el kell fogadnunk csivavánk kíváncsi természetét, sőt időnkénti csínytevéseit is.
Papagájaink igen nagy odaadással, naponta többször is rendezgetik tollaikat. E művelet közben ne zavarjuk meg őket, mert a tollápolás nemcsak elfoglaltságot jelent, hanem rendkívül fontos a társas kapcsolatok szempontjából is. A gondozott és repülőképes tollazat a természetben életfontosságú.
Az akváriumod, akkor lesz igazán szép és szemet gyönyörködtető, ha abban vízi növények is megtalálhatók. A levelek különböző zöld árnyalatai nyugalmat és harmóniát hoznak az akváriumba és egyben búvóhelyet biztosítanak a kisebb halaknak.
A mosómedve és a cica többnyire nem jön ki egymással, de Banjo és Buddy kivételek! Nézzétek, milyen cukin tisztogatja a maci a cicust!
Nem csak a fészkelőhelyek hiánya és a táplálkozó-területek leromlása veszélyezteti a kék vércsék költési sikerét Magyarországon.
Lehet, hogy beékelődött egy takarmánydarabka a pofazacskóba, ami nem tud onnan eltávozni, és gyulladást okozott. Érdemes lenne megmutatni egy állatorvosnak, hiszen lehet, hogy az eltávolításához segítség kell.
Náluk a hiperaktivitás normális, de természetesen lehet ennek oka diszkomfortérzés is. A lédús takarmány melett feltétlenül vizet is kell biztosítani az állatnak! Lehet, hogy egyszerűen csak szomjas az állat. Az üveg nyalogatása utalhat nyomelem- vagy vitaminhiányra. Javasolnék állatnak való vitaminkiegészítést, és másfajta táplálék adását is. Esetleg fájdalmat is jelezhet így az állat, ezért érdemes megmutatni egy állatorvosnak.
A nemi szervük alapján lehet megkülönböztetni őket. A hím állatoknál a végbélnyílás alatt kétoldalt ott domborodnak a herék, amelyeket tapintással is könnyen meg lehet állapítani. Általában az alomszám az ellés után 5 és 9 közé esik, ritkán születik kevesebb utód, de első alkalommal még előfordulhat. A kicsi életkora kevesebb mint 5 nap a leírtak alapján. Sajnos sokszor a szülők megeszik az utódaikat, ez ellen igazán nem sok mindent lehet tenni, de talán már ehhez idősebb a kicsi, hogy ez bekövetkezzen.
A tünetek alapján a nyuszi étvágya megtartott, az étel iránt érdeklődik, csak a felvétellel van gond. Mivel idős nyusziról van szó, ezért gondolni kell mentális problémára (agyvérzés, agyérgörcs, stb.). Ennél azért valószínűbb, hogy a rágóizmokkal, fogakkal vagy az ínnyel lesz gond. Egy megbúvó, beékelődött szénadarabka is okoztat ilyen tüneteket. Ebben az esetben viszont a nyuszi eljut az első falat felvételéig, csak rágási képtelenség miatt azt kiköpi. Javasolnék egy ismételt vérvizsgálatot is, hiszen egyes szervi elváltozások (máj, vese, stb.), csak később jelentkeznek, jóval a tünetek után. A legfontosabb, hogy táplálék nélkül a nyuszi csak nagyon rövid ideig bírja, ezért etetni és itatni kell összeturmixolt szénával és zöldséggel, szükséges továbbá az infúzió és bélflóra adása is. Az eddig adott táplálékot érdemes lecserélni újra.
A nemi szerv előreesésének oka lehet beidegzési probléma, gyulladás, de fokozott nemi aktivitás is. Alapos orvosi vizsgálattal lehet eldönteni, miről is van szó. Az ilyen nemi szerv nyálkahártyája nagyon hamar kiszáradhat és elhalhat, ami súlyos következménnyel jár. Ennek elkerülése érdekében javaslom, forduljon állatorvoshoz.