4281. Illik hozzám a csivava?
A csivavák közös jellemzője a nagy fül, a kis testtömeg, a fürgeség és az éberség. Ha gondos gazdik szeretnénk lenni, el kell fogadnunk csivavánk kíváncsi természetét, sőt időnkénti csínytevéseit is.
A csivavák közös jellemzője a nagy fül, a kis testtömeg, a fürgeség és az éberség. Ha gondos gazdik szeretnénk lenni, el kell fogadnunk csivavánk kíváncsi természetét, sőt időnkénti csínytevéseit is.
Papagájaink igen nagy odaadással, naponta többször is rendezgetik tollaikat. E művelet közben ne zavarjuk meg őket, mert a tollápolás nemcsak elfoglaltságot jelent, hanem rendkívül fontos a társas kapcsolatok szempontjából is. A gondozott és repülőképes tollazat a természetben életfontosságú.
Az akváriumod, akkor lesz igazán szép és szemet gyönyörködtető, ha abban vízi növények is megtalálhatók. A levelek különböző zöld árnyalatai nyugalmat és harmóniát hoznak az akváriumba és egyben búvóhelyet biztosítanak a kisebb halaknak.
A mosómedve és a cica többnyire nem jön ki egymással, de Banjo és Buddy kivételek! Nézzétek, milyen cukin tisztogatja a maci a cicust!
Nem csak a fészkelőhelyek hiánya és a táplálkozó-területek leromlása veszélyezteti a kék vércsék költési sikerét Magyarországon.
Ivartalanítás !
Hüllőkhöz hasonlóan kétéltűeknél is legtöbbször a kalcium illetve D-vitamin hiány szokott szerepelni a rángatózás és a görcsök hátterében. Különösen növendék állatok esetében gyakori ok ez. Miután a vitamin és az ásványi anyag hiányán kívül sok minden egyéb is okozhat görcsöket (pl. mérgezés), javaslom a béka és a tartási körülményeinek is az alapos, állatorvosi vizsgálatát.
Nem feltétlen a szürke hályog okozza a problémát, úgyhogy én egy részletesebb állatorvosi vizsgálatot (neurológiai és szemészeti) javasolnék.
Igen ! Legalább az egyik ivartalanítását javaslom. Az enyhült vagy megszűnt szexuális konkurencia mellett könnyebbé válik a két kuty közötti hierarchikus falka sorrend beállítása.
Biztosra veszem, hogy van ott valami, ami a macskát megriasztja. Nagyon alaposan (és óvatosan) át kell nézni azt a helyet. Nemegyszer lehet hallani, hogy társasházakban egzotikus állatok (pl. pókok, kígyók) elszöknek, és mások lakásában bújnak meg. A bútorok alján, a kárpitozott székek kárpitjában is megbújhatnak hívatlan vendégek. Lehet, hogy a macska sem látja, amitől megriad, de mivel jobb a szaglása, mint az emberé, ő érezheti azt, amit az ember nem. Ha nem találnak semmit, akkor néhány - az érintett körzetben lévő - bútor, szőnyeg áthelyezésével (a macska a megváltozott helyen is jelezni fog) talán kideríthető, hol kell keresni a látogatót. Olyan is előfordulhat, hogy cipőtalpon olyan szaganyagot vittek a lakásba, ami riasztja a macskát. Ilyenkor egy alapos takarítás, felmosás megoldhatja a problémát. Ha a legalaposabb kutatás, takarítás sem vezet eredményre, akkor már csak Popper Péterre tudok hivatkozni, aki - ha jól emlékszem, a "Részemről mondjunk mancsot" c. , állatokkal kapcsolatos nagyon kedves könyvében arról is ír, hogy a macskák "látják a manókat". Ezért van az, hogy néha a legváratlanabb pillanatokban felborzolják a szőrüket, púposítanak, vagy hirtelen, láthatóan minden ok nélkül elugranak. Szerinte néhány ember is képes manókat meglátni, de csak a legjobb lelkűek képesek erre.