4296. Szellemi leépülésben szenvedőket segítenek kutyák
Szellemi leépülésben szenvedőknek segítenek kutyák hétköznapi életükben Skóciában: a demencia korai szakaszában lévő betegeket egyebek közt emlékeztetik gyógyszereik bevételére.
Szellemi leépülésben szenvedőknek segítenek kutyák hétköznapi életükben Skóciában: a demencia korai szakaszában lévő betegeket egyebek közt emlékeztetik gyógyszereik bevételére.
Mivel a "hagyományos" macska- és kutyakávézók már nem hatnak az újdonság erejével, egy tokiói hely kecskékkel próbálkozik felkelteni a vendégek érdeklődését.
Gyorsasági világrekordot állított fel rollerezésben Norman, az amerikai celebkutya - állítják egy pénteki egyesült államokbeli jótékonysági verseny szervezői.
Afrikai leopárdtestvérpár született Nyíregyházi Állatparkban 2013. július 25-én.
Ritka perzsa leopárdkölyökkel gazdagodott a fővárosi Állat- és Növénykert lakóinak száma. Dantét, a kölyköt és anyját a nagyközönség várhatóan csütörtöktől láthatja a tigrisek szomszédságában található leopárdkifutóban.
Ez egy viselkedési probléma. Így hívja fel magára a figyelmet. Az a baj, hogy általában minél jobban leszidja, annál jobban erősödik ez a viselkedés. Meg kell próbálni cicát távoltartó spray-vel befújni a helyeket, ahova odapiszkít. Végső esetben ki kell zárni az ilyen szobákból.
Ez attól függ, mit eszik. Jobbféle (húsalapú) táp etetésekor általában egyszer. Vacakabb, olcsóbb, növényi alapú fehérjét tartalmazó táp etetésekor akár 3-4 szer is lehet, mivel ezek a tápok rengeteg emészthetetlen anyagot tartalmaznak. Ezért kell belőlük sokat adni és ezért olyan olcsók.
Erről a képről nem tudjuk egyértelműen eldönteni, hogy milyen fajta. A fejét például oldalról is jó lenne látni... Tényleg jó lenne elvinni doktorhoz, a nagy hasa és az esetleges fajtameghatározás miatt is!
Szerintem ez teljesen normális. Csak álmodik ilyenkor, pl. olyat, hogy üldöz egy egeret és közben őt üldözi egy bulldog. Mint a Tom & Jerryben! Aggodalomra semmi ok!
Akár asztmás is lehet, de egyéb légúti probléma is okozhat ilyet és más szervek betegségeinek is LEHET(!!!) a következménye. Ja és persze egyszer-egyszer az is előfordulhat, hogy beszippant vagy korábban beszippantott valamit, és attól "röfög". Szóval mindenképp el kellene vinni egy állatorvoshoz a "kis bohócot"...