4301. A vombat a kenguru és a wallaby barátsága
Szupercuki: Peggy a vombat, Anzac a kenguru és Cupcake a wallaby barátsága. Meztelen, remegő és felháborítóan aranyos!!!
Szupercuki: Peggy a vombat, Anzac a kenguru és Cupcake a wallaby barátsága. Meztelen, remegő és felháborítóan aranyos!!!
Észak-Kína nagyobb folyóiban fordul elő a vitorlás ponty, ahol étkezési halként halásszák. Kifejlett mérete 60 cm! Ezt vegyük figyelembe, ha ilyen halat szeretnénk tartani.
Oroszlánnak állított be kutyát egy kínai állatkert - sikertelenül. A látogatók felháborodtak, hogy az Oroszlánok feliratú félig zárt, félig ketrec lakrészben csak kutyát láttak, és abból is mindössze egyet.
Kutyák által terjesztett, agykárosító szopornyicavírust mutattak ki a veszélyeztetett amuri tigrisekben.
Négy fiókával gyarapodott a Nyíregyházi Állatpark szürkenyakú koronásdaru (Balearica regulorum) családja.
Ha a nőstény teknős nem talál megfelelő helyet tojásainak lerakására, vagy a tojásrakás közben megzavarják, akkor magában tarhatja a tojásait. Ha ez a visszatartás sokáig tart, akkor a teknős megbetegedéséhez, vagy akár elpusztulásához is vezethet. Anőstény évekig apetevezetékében tarthatja a spermiumot, és maga dönti el, hogymikor tekmékenyíti meg vele a tojásait. Egy nőstény már az előző párjától is megtermékenyülhetett, és anélkül is lerakhatja tojásait, hogy egy hímmel kapcsolatba került volna. Ez azt jelenti, hogy a tojásvisszatartás akkor is előfordulhat, ha a nőstényt egyedül, vagy más nőstényekkel tartjuk együtt. Tojásrakás előtt a nőstény már nyugtalanná válik, ami nem tart egész napon keresztül, de mégis észrevehető.Ha a tojásvisszatartás sokáig elhúzódik, vagy a teknős nagyon közömbössé válik a külvilág ingereire, akkor vigyük el állatorvoshoz. Fontos megjegyezni azonban, hogy nem csak a tojásvisszatartás okozhat ilyen tüneteket. Néha egyéb betegségek, például szorulás/ bélsárpangás is, hasonló módon jelentkezhetnek. Mindenképpen ajánlott az állatorvos felkeresése!! Őket ajánljuk, amelyik közelebb van Önhöz: http://11.kerulet.ittlakunk.hu/holmi/szolgaltatas/graf-doktor-allatorvosi-rendeloje http://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/exo-pet-allatgyogyaszati-centrum/323/ http://www.univet.hu/hu/betegellatas/klinikak/egzotikus-allat-es-vadegeszsegugyi-tanszek-klinikaja/
Kedves Gazdi! A sebes területről bőrkaparék mintát kell vetetni és megnézni, hogy milyen kórokozó vagy allergia okozta az elváltozást. Csak így szabad kezelni. A papilloma/szemölcs/, vírusos eredetű. Ha csak pár van belőle akkor érdemes kauterizálni/hővel elpusztítani a vírusokat/. Érdemes tehát mielőbb állatorvoshoz fordulni. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferencwww.vetlabor.hu
Nem sötét a vizelete? Volt benne kullancs mostanság? Biztos nem babézia? A gyors vérvizsgálat indokolt lenne. A kezdeti stádium általában jellegtelen babéziás fertőzésnél. Kedvencünk bágyadt, étvágytalan, nem játszik, egész nap csak fekszik. A levertség az esetek legnagyobb részében a magas láztól van, amely végig kíséri a betegséget. Sokszor jelentkezik hányás, ritkábban idegrendszeri problémák. A legjellegzetesebb, ami minden tulajdonosnak feltűnik, hogy állatuk sötét barnát vizel. Ez a szétesett vörösvérsejtek következménye, mert azok a vesén keresztül a vizelettel távoznak. A betegség előrehaladtával az eb egyre rosszabbul van, látható nyálkahártyái besárgulnak, és végül már lábra sem áll. Kezelés hiányában a kutyák nagy százaléka nem tud felépülni a kórból, és végül elpusztul. A legtöbb betegségben egyébként a kutya levert, étvégytalan, így kár lenne találgatni. Vérvizsgálat biztosat mond, ami alapján lehet kezelni.
Kedves gazdi, ide vigye, minél hamarabb, nagyon segítőkészek: http://www.allatpatika.hu/
A gyomor endoszkópos vizsgálata lenne célszerű, ezzel egyidőben biopsziás mintát is lehet venni a gyomor nyálkahártáyból, hogy van-e és milyen típusú elváltozás? A Helicobacter fertőzöttséget is ki kellene zárni. Ha a vizsgálat valamilyen okból nem lehetséges, akkor a Qamatal mellett a Helicobacter ellen hatékony valamelyik antibiotikum kúrát választanám. Ebben állatorvosa biztosan tud segíteni. Vigyázat!A kutyánál alkalmazott antibiotikum dózisok sokszor egészen mások, mint az embereknél.