4301. A vombat a kenguru és a wallaby barátsága
Szupercuki: Peggy a vombat, Anzac a kenguru és Cupcake a wallaby barátsága. Meztelen, remegő és felháborítóan aranyos!!!
Szupercuki: Peggy a vombat, Anzac a kenguru és Cupcake a wallaby barátsága. Meztelen, remegő és felháborítóan aranyos!!!
Észak-Kína nagyobb folyóiban fordul elő a vitorlás ponty, ahol étkezési halként halásszák. Kifejlett mérete 60 cm! Ezt vegyük figyelembe, ha ilyen halat szeretnénk tartani.
Oroszlánnak állított be kutyát egy kínai állatkert - sikertelenül. A látogatók felháborodtak, hogy az Oroszlánok feliratú félig zárt, félig ketrec lakrészben csak kutyát láttak, és abból is mindössze egyet.
Kutyák által terjesztett, agykárosító szopornyicavírust mutattak ki a veszélyeztetett amuri tigrisekben.
Négy fiókával gyarapodott a Nyíregyházi Állatpark szürkenyakú koronásdaru (Balearica regulorum) családja.
Kedves Anikó! Elképzelhető, hogy a táp okozza, de lehet belgyógyászati eredetű oka is. Mindenképpen keressen fel egy állatorvos kollégát. Célszerű lenne legalább egy bélsár- és vérlaborvizsgálatot elvégezni.
Kedves Gazdi! Ha a kutya rázza a fülét, esetleg ferdén tartja a fejét, akkor valószínűleg fülgyulladás lehet a háttérben. Ennek gyakori problémának egy másik jellemző tünete a belső részen kipirosodott fül, esetleg bűzös váladék (de ez nem minden esetben jelentkezik). Idegen test is kerülhetett a hallójáratba, az is okozhat hasolnó tüneteket, illetve a bűzmirígy gyulladása esetén is gyakori jelenség. Az állatorvos pontos diagnózsit tud felállítani, kitisztítja a fület és ha szükséges, gyógyszeres kezelést is előír.
A viselkedése magyarázható a kutyatámadással, a növekedésben való visszamaradás viszont nem. Azt javasolom mutassa meg egy állatorvosnak is...
A kérdés az, hogy mióta tart ez a gyógykezelés ezekkel a gyógyszerekkel? Ha már régebben kapja őket, beleértve a Kálium tablettát is, és a kutyája ettől jobban van, akkor nem lehet gond. De azért ezt legjobb lenne az állatorvosával megbeszélnie.
Kedves Gazdi! A leveléből nem derült ki, hogy eddig milyen vizsgálatokat végeztek (végeztek-e egyáltalán?) a kutyusnál annak érdekében, hogy kiderüljön, mi állhat a tünetek hátterében. Így csak valószínűsíthető, hogy valamiféle, az idegrendszert is érintő elváltozásról lehet szó. Javaslom, hogy vigye el egy alapos kivizsgálásra kedvencét, és utána már nagyobb biztonsággal lehet tudni, hogy mivel is állunk szembe, ill. megtalálni a megfelelő gyógymódot is a számára. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos