4306. Kutyavérrel mentettek meg egy macskát állatorvosok
Kutyavérrel mentették meg egy macska életét állatorvosok Új-Zélandon. A rendkívüli transzfúzió véradója egy labrador kölyök volt.
Kutyavérrel mentették meg egy macska életét állatorvosok Új-Zélandon. A rendkívüli transzfúzió véradója egy labrador kölyök volt.
A látogatók nevezhetik el a veszprémi Kittenberger Kálmán Növény-és Vadasparkban született tapírt; az állatkert több mint 50 éves fennállása alatt még soha nem született itt tapír - tájékoztatta a vadaspark igazgatója az MTI-t kedden.
Csókot nyomott egy György brit trónörökösről elnevezett krokodilbébi orrára az Ausztráliában tartózkodó Boris Johnson londoni polgármester - számolt be róla a kedden a The Daily Telegraph online kiadása.
Igen, van olyan, amikor a nyúl nagyobb mint a malac! Mi sem gondoltuk volna, de van ilyen... és még barátok is!
Állatvédelmi járőrszolgálat indul a főváros IV. kerületében, a rendőrök és állatmentők a továbbiakban közösen ellenőrzik egyebek mellett a kutyafuttatókat és tanácsokat adnak az állattartóknak.
Igen, mindenképpen meg kellene mutatni állatorvosnak, hiszen itt kb. 10-20 oldalt tudnék írni a cicasántaság okairól, a teljesség igénye nélkül. Egy alapos és szakszerű vizsgálattal viszont valószínűleg hamar megállapítható a sántaság oka (trauma? fertőzés? egyéb szervi baj? stb.).
Gratulálok, Ön egy igazi jóérzésű ember!
Ha jól értem Önt, akkor a fájdalom csak a lábvégre lokalizálódik. Mindkét végtagot alaposan meg kell vizsgálnunk ahhoz, hogy valamilyen diagnózist állíthassunk fel. A csonterősítőt csak abban az esetben javasolnám, ha a végtagról röntgenfelvétel készülne és ezen olyan elváltozást tapasztalnánk, ami indokolná a készítmény használatát. Ezzel egyidőben vérvizsgálat is indokolt, a vér kálcium-foszfor aránya is nagyban hozzájárul a diagnózis pontosabbá tételéhez. Gyakori probléma a toklász, és talán 1 hónapja még aktuális is lehetett ez a probléma. A toklász akár hónapokig is képes eltokolódva esetleg tünetek nélkül, főleg a lábvégen az ujjak között megbújni, majd hirtelen fellángolva fájdalmasságot válthat ki. Az is előfordulhat, hogy a pihentetés alatt - mivel a kutya azért nem kényszeríthető pl. "ágynyugalomra" - az éppen fájdalmas végtagot kímélte a kutyus, míg a másikat jobban terhelve azt megerőltethette. Összességében sántaságvizsgálat, vérvizsgálat és esetleges röntgenfelvétel készítése nélkül csak találgatni lehet, főleg számítógép előtt ülve. Mindenképpen rendelőben kellene ezt a problémát megvizsgálni és orvosolni.
Leírása alapján szóba jöhet a teljesen normális vedlés, egyszerűen lassan-lassan cserélődik a kis állat páncélzata. De az is előfordulhat, hogy A- és D-vitaminhiány miatt kialakult páncélelváltozással van dolgunk. Fontos lenne tudnunk, nincs-e egyéb tünete a teknősnek, például nem tudja kinyitni tökéletesen a szemét, stb. Ezek elkülönítése végett mindenképpen javaslom, hogy vigye el a teknőst kisállatgyógyász szakállatorvoshoz, aki alapos vizsgálatot követően pontosabb diagnózist ad.
Szerintem teljesen normális ennyi alvás-játék-"kakipisi". És szerintem túlzottan aggodalmaskodni sem érdemes, MINDEN A LEGNAGYOBB RENDBEN LESZ! Egyébként hallott már a "BLOG-olásról"? Ha nem, javasolnám kipróbálni. :)