4306. Kutyavérrel mentettek meg egy macskát állatorvosok
Kutyavérrel mentették meg egy macska életét állatorvosok Új-Zélandon. A rendkívüli transzfúzió véradója egy labrador kölyök volt.
Kutyavérrel mentették meg egy macska életét állatorvosok Új-Zélandon. A rendkívüli transzfúzió véradója egy labrador kölyök volt.
A látogatók nevezhetik el a veszprémi Kittenberger Kálmán Növény-és Vadasparkban született tapírt; az állatkert több mint 50 éves fennállása alatt még soha nem született itt tapír - tájékoztatta a vadaspark igazgatója az MTI-t kedden.
Csókot nyomott egy György brit trónörökösről elnevezett krokodilbébi orrára az Ausztráliában tartózkodó Boris Johnson londoni polgármester - számolt be róla a kedden a The Daily Telegraph online kiadása.
Igen, van olyan, amikor a nyúl nagyobb mint a malac! Mi sem gondoltuk volna, de van ilyen... és még barátok is!
Állatvédelmi járőrszolgálat indul a főváros IV. kerületében, a rendőrök és állatmentők a továbbiakban közösen ellenőrzik egyebek mellett a kutyafuttatókat és tanácsokat adnak az állattartóknak.
A kérdésre egy állatorvosi vizsgálattal, esetleges röntgen- vagy ultrahang vizsgálattal lehet választ kapni.
A tollak a következő vedléssel fognak cserélődni.
A kan kutyák általában 6-7 hónapos kortól ivarérettek, az egyes fajták között lehetnek eltérések. A fedezést a tenyészérettségtől kezdhetik el, amely kb. 1 éves kora után kezdődik.
Az ausztrál laposfarkú papagájokra jellemző a már korábban a nimfapapagájok esetében említett "szárnycsík", vagyis a tojó ivarú madarak szárnyának fonákoldalán szabályos vonal mentén fehér, vagy sárga pettyek láthatók minden tollszáron. A képek nagyon kicsi felbontásúak, így ivarmeghatározásra alkalmatlanok. A jobb oldali madár talán hím, de sajnos egy hibrid (sápadtfejű x keleti rozella), így lehetséges, hogy nem ivarképes. A balodali madár a keleti rozella un. rubin színváltozata, amely tulajdonság megnehezíti a szemrevételezés alapján történő ivar beazonosítást.
Kedves Kérdező! A 14 nappal túlhordott vemhesség valóban kissé hosszúnak tűnik, ultrahangvizsgálattal kellene tisztázni a kiskutyák fejlettségét. Ehhez sajnos a tulajdonosnak is hozzá kellene járulnia a dologhoz. Ha viszont nem vemhes a kutya, akkor elsősorban álvemhességre lehet gondolni, amit gyógyszeresen kezelni kellene.