4306. Kutyavérrel mentettek meg egy macskát állatorvosok
Kutyavérrel mentették meg egy macska életét állatorvosok Új-Zélandon. A rendkívüli transzfúzió véradója egy labrador kölyök volt.
Kutyavérrel mentették meg egy macska életét állatorvosok Új-Zélandon. A rendkívüli transzfúzió véradója egy labrador kölyök volt.
A látogatók nevezhetik el a veszprémi Kittenberger Kálmán Növény-és Vadasparkban született tapírt; az állatkert több mint 50 éves fennállása alatt még soha nem született itt tapír - tájékoztatta a vadaspark igazgatója az MTI-t kedden.
Csókot nyomott egy György brit trónörökösről elnevezett krokodilbébi orrára az Ausztráliában tartózkodó Boris Johnson londoni polgármester - számolt be róla a kedden a The Daily Telegraph online kiadása.
Igen, van olyan, amikor a nyúl nagyobb mint a malac! Mi sem gondoltuk volna, de van ilyen... és még barátok is!
Állatvédelmi járőrszolgálat indul a főváros IV. kerületében, a rendőrök és állatmentők a továbbiakban közösen ellenőrzik egyebek mellett a kutyafuttatókat és tanácsokat adnak az állattartóknak.
A patkány vizelete akkor lesz nagyon büdös, ha táplálékában túl sok a fehérje, vagy túl sok a friss zöldség és gyümölcs. A patkány ételébe lehet Yukka kivonatot tartalmazó táplálékkiegészítőt keverni, ez valamennyire semlegesíti a vizelet szagát. Továbbá az is segít, ha faforgács helyett szalma pellet almot használsz.
Ha jól számoltam 7 évesen fogadták örökbe a kis kutyát és 6 hónappal a befogadás után jelentkeztek a tünetek.A fagyizás, vagyis a nyelv öltögetése automatizmus formájában , valóban lehet epilepsziás tünet, de gyakori hogy pozitív vagy negatív stresszélményt követően akaratlagosan öltögeti a nyelvét a kutya, ekkor a szorongásos kórképek kategóriájába tartozó tünetcsoportról van szó. A leírásuk alapján alapvetően egy szorongásos habitusú kutyáról van szó, kivizsgálás nélkül egyértelműen nem dönthető el hogy , valóban azért szorong mert rosszul bánt vele az előző tulajdonos, vagy a meglévő epilepszia betegséghez társúló neurózisról van szó..Ami egyértelműen az epilepszia mellett szól, hogy a fagyizás spontán is generálódik pihenési szakban is, amely a valódi epilepszia betegség egyik kritériuma. Az epilepszia a gyakran társul szorongásos tünetekkel, sok estben évekkel megelőzheti a valódi rohamok jelentkezését. Mindkét esetben nagyon jó készítmények állnak a rendelkezésünkre, hogy a tünetek megszűnjenek, de EEG vizsgálat készítése ilyen esetekben elengedhetetlen az optimális gyógyszerválasztáshoz.
Valószínűleg, azért "csipog", mert önt akarja a közelébe tudni és megjelenésekor, azért hagyja abba, mert elérte a célját. Vagyis kiválasztotta. Ha nem akar párt venni mellé, akkor marad a szabadon tartás, vagy külön szoba, ahonnét kevésbé hallik ki a a madár hívó hangja.
A tüskés egerek általában jól megférnek egymással. Ha mégis előfordul civakodás, akkor más rágcsálókhoz hasonlóan főleg a nőstényekkel együtt tartott hímek veszélyesek egymásra. A kergetőzés eldurvulhat és a többiek is bekapcsolódhatnak a verekedésbe. Jó hogy a legfélénkebbet elkülönítette. De érdemes lenne a két hímet különválasztva két csapatot kialakítani.
Semmiképpen nem javasolnám, hogy a nem régen darakóros akváriumból helyezzen vizet az új akváriumba. A "beoltást" egyébként nem vízzel, hanem a szűrő kimosásából származó vízzel (ebben vannak ugyanis optimális esetben legnagyobb számban a szükséges lebontóbaktériumok) szokás elvégezni, de jelen esetben ezt sem javaslom. Az aljzattal, növényekkel, szűréssel és világítással berendezett akvárium 2-3 hét után magától beáll, utána el lehet kezdeni fokozatosan betelepíteni a halakat.