4306. Kutyavérrel mentettek meg egy macskát állatorvosok
Kutyavérrel mentették meg egy macska életét állatorvosok Új-Zélandon. A rendkívüli transzfúzió véradója egy labrador kölyök volt.
Kutyavérrel mentették meg egy macska életét állatorvosok Új-Zélandon. A rendkívüli transzfúzió véradója egy labrador kölyök volt.
A látogatók nevezhetik el a veszprémi Kittenberger Kálmán Növény-és Vadasparkban született tapírt; az állatkert több mint 50 éves fennállása alatt még soha nem született itt tapír - tájékoztatta a vadaspark igazgatója az MTI-t kedden.
Csókot nyomott egy György brit trónörökösről elnevezett krokodilbébi orrára az Ausztráliában tartózkodó Boris Johnson londoni polgármester - számolt be róla a kedden a The Daily Telegraph online kiadása.
Igen, van olyan, amikor a nyúl nagyobb mint a malac! Mi sem gondoltuk volna, de van ilyen... és még barátok is!
Állatvédelmi járőrszolgálat indul a főváros IV. kerületében, a rendőrök és állatmentők a továbbiakban közösen ellenőrzik egyebek mellett a kutyafuttatókat és tanácsokat adnak az állattartóknak.
A legfontosabb a változatos, sokrétű táplálás, ebből a höri ki tudja válogatni, amire szüksége van és így nem is lehet probléma. Az sem baj, ha sok magot eszik, hiszen rágcsáló. A zöldségek mellé még gyümölcsöket (pl. almát), háztartási kekszet, diót, sajtot is lehet adni neki, de az édességből csak mértékkel, mert könnyen elhízhat tőle!
Valóban a macskák 7-8 hónapos koruktól ivarérettek lehetnek, és a szezon januártól szeptemberig tart. Ha augusztusi, akkor igen korán ivarérett lehet. A kérdés nehéz, mert lehet, hogy már vemhes, csak még nem látszik rajta, vagy olyan korai a vemhessége, hogy ultrahanggal sem diagnosztizálható még. A cicák ivarzását a viselkedési jelekből lehet felismerni, sokat hempereg, jellegzetes kurrogó hangot ad, ha végigsimitja a hátát, felfelé nyomja a fenekét. Ha kijáró cica, szerintem már vemhes. Nagyon ritkán ússzák meg, és akkor nincs mit tenni. Egyetlen megoldás, hogy bezárni kb. 1 hónapra, majd elvinni ultrahangvizsgálatra. Ha negatív, akkor nem vemhes, tehát lehet esetleg tablettás fogamzásgátlást alkalmazni. Hát elég nehéz az ügy...
Elhízás esetén ajánlatos az olajos magvak (pl. napraforgó, mogyoró, pisztácia, stb.) arányát csökkenteni a magkeverékben. A sajt és tejföl adagolását is csökkenteni kell (vagy zsírszegény típusokra kell cserélni), esetleg elhagyni! Mindemellett a friss gyümölcs- és zöldségkínálat legyen bőségesebb és a "sétáltatást" is fokozni lehet egy elkerített futtató segítségével a terráriumon kívül. A fenti tanácsok mellett azt is javasolnám, hogy mutassa meg állatorvosnak a hörit, mert kóros elhízás hátterében esetleg betegség is lehet.
Természetesen nem tudhatom a távolból, hogy pontosan milyen "szájgyulladásról" van szó (egy "vízszerű folyadékkal telt daganat" leírás inkább cisztának hangzik!). Általában azért gyógyítható az ilyen típusú betegség, még tengerimalacoknál is. A kezelés és annak hosszúsága a típustól, súlyosságtól függ! (pl. fertőtlenítő ecsettel és, injekció-kúra, szájon át beadható gyógyszer, tályog esetén annak felvágása, stb.)
A szőrhullás gyakran gombás bőrbetegségre utal, de az állatka kora miatt sajnos az öregedésre is gondolni kell, ami indokolhatja a legyengülést, leromlást is! De hasonló tüneteket okozhat pl. vitaminhiányos állapot is. Mindenképpen jó lenne elvinni állatorvoshoz!