4306. Kutyavérrel mentettek meg egy macskát állatorvosok
Kutyavérrel mentették meg egy macska életét állatorvosok Új-Zélandon. A rendkívüli transzfúzió véradója egy labrador kölyök volt.
Kutyavérrel mentették meg egy macska életét állatorvosok Új-Zélandon. A rendkívüli transzfúzió véradója egy labrador kölyök volt.
A látogatók nevezhetik el a veszprémi Kittenberger Kálmán Növény-és Vadasparkban született tapírt; az állatkert több mint 50 éves fennállása alatt még soha nem született itt tapír - tájékoztatta a vadaspark igazgatója az MTI-t kedden.
Csókot nyomott egy György brit trónörökösről elnevezett krokodilbébi orrára az Ausztráliában tartózkodó Boris Johnson londoni polgármester - számolt be róla a kedden a The Daily Telegraph online kiadása.
Igen, van olyan, amikor a nyúl nagyobb mint a malac! Mi sem gondoltuk volna, de van ilyen... és még barátok is!
Állatvédelmi járőrszolgálat indul a főváros IV. kerületében, a rendőrök és állatmentők a továbbiakban közösen ellenőrzik egyebek mellett a kutyafuttatókat és tanácsokat adnak az állattartóknak.
Kedves Kérdező! Bizonyára elvitte már állatorvoshoz az új jövevényt, aki - többek közt - segített megállapítani a korát...
Sem az egésznapos alvás, sem a tátott csőrrel való légzés nem utal egészséges madárra. Javaslom állatorvos felkeresését, vagy elhízottak a madarak, vagy egy antibiotikumos kezelés lesz szükséges.
A bakoknak pároztatás után erőteljesebb bak szaguk lesz. A területüket is igyekszenek minden lehető módszerrel megjelölni. A nyulakra jellemző, hogy bogyó halmokkal jelzik a terület határát. Ez a viselkedés, amint a hormonok újra lecsillapodnak háttérbe szorul és "újra a régi" lesz. A hígabb széklet nem lehet hogy esetlegesen a "lágy bélsár", amit a nyuszik vitamin pótlás céljából megesznek? Érdemes a széna adagot növelni és pár napig (1-2) csak jó minőségű szénát kínálni neki. A továbbiakban is a megfelelő bélműködés érdekében érdemes hetente egy "széna napot" beiktatni, amikor az állat szénán kívül mást nem kap. Lehet cseresznye, alma ágat betenni a nyuszinak. A diót semmi képpen sem javaslom.
A kérdések sokasága és a kórelőzmény kuszasága miatt mindenképpen személyes konzultációt javasolnék és alapos fizikális vizsgálatot.
Én nem ajánlanám, hogy a ketrec a papagáj kalitka alatt legyen. Légzőszervi megbetegedést is okozhat a nyuszinak a folyamatosan ráhulló szennyezőanyagok. Vannak olyan betegségek amiket akár az ember, akár a nyuszi elkaphat a madártól, de ha rendszeresen viszik (évente) kivizsgálásra a papagájt ez elkerülhető. Így egy helységben nyugodtan lehet a két állat.