4321. Az állatok veszélyeztetett világa
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Százmillió évvel ezelőtt, a krétakor közepén robbanásszerű növekedésnek indultak a virágosnövény-fajok, ami a táplálékforrás bővülésével előidézhette volna az ősemlősök hasonló evolúciós fejlődését is, ám egy új kutatás szerint épp ellenkező előjelű folyamat zajlott le: a korai emlősök faji sokfélesége meglepő módon zsugorodott abban az időszakban.
Szerencsés az a fogyatékkal élő vagy tartósan beteg ember, akinek van segítőkutyája, hiszen nagyságrendekkel kevesebb van belőlük Magyarországon, mint amennyire szükség lenne.
Új, igen ritka bagolyfajt fedeztek fel Ománban holland kutatók. Sikerült lefotózniuk, a hangját is felvették, már csak a genetikai vizsgálat van hátra.
Az állattartás felelősséggel jár. Nemcsak az ennivalóról, a fekhelyről és a játékokról kell gondoskodnod, azt is fontos észben tartanod, hogy egy állatnak rendszeres egészségügyi ellátásra és védőoltásokra van szüksége.
Tartós lázas állapotot sokféle betegség, kórkép illetve állapot okozhat. A valós ok kiderítése ilyenkor nem egyszerű, és sokféle vizsgálatot el kell végezteteni (ezért nem is olcsó a folyamat). Ennyi idő eltelte után már mindenképpen indokolt a továbblépés, és a vaktában tapogatózás helyett neki kell állni az intenzív "utánajárásnak". Miután a jelenlegi kezelőorvosa a jelek szerint nem boldogul az esettel, ez az a helyzet, amikor talán jobb lenne kipróbálni valaki másnak a tudását. (Ha én lennék az Önök állatorvosának a helyében, én már régen felajánlotam volna ezt, látva a saját eredménytelenségemet. Sőt, még abban is segítettem volna, hogy közösen megtaláljuk azt a szakembert, aki esetleg tud segíteni.)
Kedves Beáta. A fajtatisztaság egyáltalán nem színfüggő. Többféle kutyafajta van, ami fehér színű. Kép alapján többet lehetne mondani.
Kedves Aggódó Gazdi! Kedvencét sajnos nagy sokk érte. Innen messziről sajnos nem lehet nagyon okosat mondani, ha módja van rá, mutassa meg egy állatorvosnak. Házi gyógymód sajnos nem nagyon létezik, csak kivárni lehet az eseményeket. Nagyon sajnálom az esetet. Bízom benne, hogy jobban lesz a kisállat. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Egy ultrahang vizsgálatból nem lehet messzemenő következtetéseket levonni. Számomra úgy tűnik a leírtakból, hogy valójában nincs oki diagnózis. Mindenekelőtt helyes diagnózishoz kellene jutni. Ennek érdekében vérvizsgálat, szükség esetén májbiopszia, bakteriológiai, szerológiai vizsgálatok jöhetnek szóba. Ha meglesz az igazi diagnózis, minden bizonnyal lesznek válaszok is a kérdéseire.
A hal színének változása normális, vannak olyan piros teleszkópszemű aranyhal törzsek, amelyek fiatalon feketék. Az állat hasa viszont egyáltalán nincs rendben, kóros... Elkülönítve próbálnám baktokillel kezelni, vagy ha ez nem megoldható, akkor egy darabig csak száraz tápokkal etetném, figyelve a változásokat.