4321. Az állatok veszélyeztetett világa
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Százmillió évvel ezelőtt, a krétakor közepén robbanásszerű növekedésnek indultak a virágosnövény-fajok, ami a táplálékforrás bővülésével előidézhette volna az ősemlősök hasonló evolúciós fejlődését is, ám egy új kutatás szerint épp ellenkező előjelű folyamat zajlott le: a korai emlősök faji sokfélesége meglepő módon zsugorodott abban az időszakban.
Szerencsés az a fogyatékkal élő vagy tartósan beteg ember, akinek van segítőkutyája, hiszen nagyságrendekkel kevesebb van belőlük Magyarországon, mint amennyire szükség lenne.
Új, igen ritka bagolyfajt fedeztek fel Ománban holland kutatók. Sikerült lefotózniuk, a hangját is felvették, már csak a genetikai vizsgálat van hátra.
Az állattartás felelősséggel jár. Nemcsak az ennivalóról, a fekhelyről és a játékokról kell gondoskodnod, azt is fontos észben tartanod, hogy egy állatnak rendszeres egészségügyi ellátásra és védőoltásokra van szüksége.
Ha a seb nem gyógyul be magától, akkor "Sera mycopur"-ral kell kezelni a békát, különtéve a többi haltól!
Nem káros, sőt a fogkő kialakulását késleltetni lehet valamelyest. Időnként kontrollálni kell a belső fogfelszínt is.
A kiskutya mindenkinél próbálkozik a felugrálással, és aki nem tudja kellőképpen kifejezni nemtetszését, azzal továbbra is ezt fogja művelni. Mindenkinek saját magának kell elérnie, hogy ne ugráljon rá, amíg meg nem tanulja, hogy az emberekre nem érdemes. Hozzáteszem, amikor koszos ruhában vannak, vagy éppen játszanak vele, akkor sem szabad engedni vagy ölben simogatni, mivel nem tud különbséget tenni az alkalmak között. Megakadályozni pedig úgy lehet, hogy amikor a kutya éppen készül felugrani, megállok biztosan a fél lábamon, a másikat pedig térdben behajlítva magam elé tartom. Elég csak addig a pillanatig, amíg a kutyát megakadályozom, hogy hozzám közelebb érjen. Így a mellkasával fog ütközni a térdem, ami elég kellemetlen számára. Érdemes mindig egy tiltó parancsot is hozzá alkalmazni (pl. rossz, nem szabad, fúj, stb.). Ha továbbra is próbálkozik, a lábemelés legyen kicsit határozottabb, így a kutyát, már nem csak távol tartom, hanem kicsit meg is lököm a térdemmel, így a kellemetlen hatás miatt abbahagyja az ugrálást. A ruhatépés vagy -rágás esetén kézzel csapok az orrára, lehet használni ugyanazt a parancsot, mint az ugrálásnál. Ha valaki olyan érkezik a családhoz, aki nem tud elég határozott lenni a kutyához (pl. idős, beteg vagy kisgyerek), azt ne hagyják felügyelet nélkül, fogják meg vagy zárják el, a kölyköt.
Sajnos pontos választ nem tudok mondani, valószínűleg a hőmérséklettel van a gond! A halak megfázhattak!
A könnyezés lehet kötőhártya-gyulladás, idegen test, sérülés, beforduló szemhéj vagy szempillák miatt. Meg kell vizsgálni, mi az oka!